Ērģemieši gūst pozitīvas emocijas nūjojot

Šajos grūtajos laikos, kad vecāki nevar atļauties iegādāties dārgu sporta inventāru, Ērģemes pamatskolas audzēkņi sporta stundās nūjojot gūst pozitīvas emocijas un azartisku prieku. To viņi dara ne ar īstajām nūjām, bet vēl padomju laikos iegādātām slēpju nūjām.

 

Šonedēļ "Ziemeļlatvijai" bija izdevība piedalīties sporta stundā. Skolēni apguva vairākus jaunus elementus, kā nūjošanu padarīt vēl interesantāku. Lai šo sporta veidu iekļautu mācību procesā, sporta skolotāja Gita Dreijere vasaras brīvlaikā apmeklēja kursus par izmaiņām sporta programmā, tās apguva un tagad iegūtās zināšanas nodot tālāk skolēniem.

 

Ērģemes skolas direktore Olita Šauja stāsta, ka ne visām ģimenēm rocība atļauj bērniem iegādāties slēpes un to piederumus. Viņa aprēķinājusi, ka šis pirkums izmaksātu aptuveni 70 latu. Jāņem vērā, ka bērni aug un slēpes paliek par mazām.

 

Skolā vēl kopš padomju laikiem ir saglabājušās slēpes, kuras bērni izmanto sporta stundās. Direktore novērojusi, ka pirmīši ar sajūsmu slēpo, jo gandrīz visiem ir pieejamas mazās slēpes, bet citas klases labprāt sākušas nūjot. Šogad ziema lutina ar sniegu, tāpēc ērģemieši ir atraduši alternatīvu slēpošanai - nūjošanu sniegā.

 

Pirms stundas sākuma 4. klases skolēni saģērbjas kā uz slēpošanu. Aptaujātie skolēni visi kā viens atzina, ka sporta skolotāja ir stingra un necieš, ja bērni bez attaisnojoša iemesla kavē stundu. Ja gadoties stundu nobastot, jārēķinās ar nepatīkamu piezīmi dienasgrāmatā.

 

Skolniece Marija stāsta, ka viņa nūjos pirmo reizi. Savukārt Daina Kārkliņa uz notiekošo noraugās aizdomīgi, bet arī iesaistās kopīgās aktivitātēs. Rūdolfam Ķīberim patīk gan slēpot, gan nūjot. Zēns labprāt slēpojot brīvdienās mājās.

 

Skolotāja bērnus sastāda vilcieniņā un visiem, sākot kustēties ar labo kāju, tas sāk virzīties uz priekšu.

 

G. Dreijere atzīst, ka Ērģemē apkārtne ir pateicīga ziemas sporta veidiem. Kopā ar bērniem jau ir slidots no skolas netālajā dīķī. Ar ragavām un plēvēm braukts lejā no kalna.

 

 

Skolotāja atzīstas, ka sākotnēji šķitis, ka nūjošana ir omīšu un opīšu sporta veids, bet to, nedaudz papildinot ar citiem elementiem, var padarīt atraktīvu un interesantu. Bērni no kalna mēģināja veikt arī slaloma elementus.

Izglītība