Ērģemieši savākuši vairāk nekā divas tonnas papīra pārstrādei

Kopš aizvadītā gada novembra Ērģemes pamatskolas skolēni uz skolu ved saiņus ar vecām avīzēm un grāmatām, jo skola pieteikusies Swedbank, Latvijas Dabas fonda un papīrfabrikas "Līgatne" Vislatvijas makulatūras vākšanas akcijā.

 

Pedagogi ir patīkami pārsteigti par bērnu aktivitāti un atsaucību, tāpēc visi pamatoti cer iegūt kādu no akcijas rīkotāju balvām. Par katru savākto tonnu makulatūras skola saņems 10 kilogramus otrreizēji pārstrādāta zīmēšanas papīra.

 

Makulatūras vākšanas koordinatore skolotāja Inta Skrastiņa stāsta, ka pirms papīra sasaiņošanas, makulatūru nosver, lai uzzinātu, cik katrs skolēns ir atnesis. Tās savākts jau tik daudz, ka nepieciešams uzglabāt atsevišķā telpā pagrabā. Visvairāk makulatūras - 540 kilogramus - uz skolu atnesuši Roberts un Līva Kreiļi.

 

Iesaistās visa ģimeneŠajā akcijā vairākiem skolēniem atbalstu snieguši ne vien vecāki, bet arī vecvevāki. Čaklākais makulatūras vācējs Roberts kopā ar māsu Līvu gājuši pie vecmāmiņām un lūguši palīdzību. Mazbērni izšķirojuši visus grāmatu plauktus, un padomju laiku izdevumi par skaistajiem padomju laikiem sapakoti gaida pārstrādi. Saiņus uz skolu palīdzējis atgādāt tētis.

 

Arī Kristīnei Ozolai ar brāli palīdzējusi vecmāmiņa Rīgā, kura atdevusi vecus žurnālus. Visi aptaujātie skolēni atzina, ka iekrituši azartā un vēlas izcīnīt akcijas galveno balvu. Viņi ir pārliecināti, ka ar savām aktivitātēm glāb egles no izciršanas. Kā zināms, egles koksni izmanto papīra ražošanā.

 

Paši atbrauc pakaļSIA "Papīrfabrika "Līgatne"" ir viens no vecākajiem papīra ražošanas uzņēmumiem, ne vien Baltijas valstīs, bet arī Eiropā. Uzņēmums ir arī nozīmīgākais makulatūras pārstrādātājs.

 

 

Papīra pārstrādātāji ir pārliecināti, ka izlietotais papīrs un kartona iepakojums ir laba izejviela papīra ražošanai, tāpēc pēc, piemēram, kartona kastu izsaiņošanas, laikrakstu un žurnālu izlasīšanas, tos nevajadzētu izmest kopējā atkritumu urnā, bet gan to papīram paredzētajos konteineros vai uzkrāt un paziņot uzņēmumam.

 

 

Viņi savāktajam papīram atbrauc paši pakaļ. Vislatvijas makulatūras vākšanas akcijai pavisam pieteikušās 448 skolas.

Izglītība