Ēveles pamatskolā aktīvi rosās un raksta projektu 3

Jaunajā mācību gadā Ēveles pamatskolā mācības uzsāka 72 skolēni. Sākoties apkures sezonai, uz skolas ēku pārcelsies arī 11 audzēkņi no pagasta bērnudārza.

 

Skolā ir arī divas apvienotās klases - otrā un trešā, kā arī piektā un sestā. Direktore gan min, ka skolotāji ar bērniem strādājot atsevišķi, tikai sporta, mūzikas un vizuālās mākslas stundas ir kopā.

 

Skola - pagasta centrsI.Cera apzinās, ka pavisam drīz skola kļūs par pagasta centru, jo te mājvieta būs arī pagasta pārvaldei un telpas bērnudārzam. Skolas piebūvē atrodas sporta zāle, kas kļuvusi par aktīvu atpūtas centru ne vien sportistiem, bet te nodarbojas arī pagasta pašdarbnieki.

 

 

Netālu no skolas top arī jaunā pagasta bibliotēka un sabiedriskais interneta pieejas punkts.Būtiskas izmaiņas skolas ēku skārušas saistībā ar jaunās apkures sistēmas ierīkošanu - no klašu telpām un gaiteņiem pazudušas vēsturiskās malkas apkures krāsnis. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka drīzumā skolas ēku apsildīs ar zemes siltuma enerģiju, un pašlaik pilnā sparā rit jaunās sistēmas ierīkošana.

Top projekts par mājturības centruIlggadējā un pieredzes bagātā mājturības skolotāja Ilze Kurte iecerējusi skolā izveidot mājturības centru. Lai ideja īstenotos, iesniegšanai Sorosa fondā top projekts. Ēvelietes apzinās - konkurence būs sīva, jo uz fonda līdzekļiem pretendē ļoti daudz izglītības iestāžu. No Burtnieku novada projektus gatavojas iesniegt visas četras skolas. Sorosa fonds līdzekļus piešķirs tikai 50 skolām.

 

Veiksmes gadījumā būtiskas pārvērtības piedzīvos mājturības kabinets. Plānots, ka centru apmeklēs ne vien skolēni, bet arī nevalstiskās organizācijas. Jau kādu laiku pagastā aktīvi darbojas rokdarbnieces, kurām nepieciešama tikšanās vieta.

 

 

I. Kurte cer, ka izdosies bērnos ieaudzināt apziņu, ka pašu darinātas lietas ir skaistas un gaumīgas. Centra apmeklētāji varētu apgūt pērlīšu vēršanu, filcēšanu, adīšanu, tamborēšanu, aušanu, siera siešanu mājās un citas dzīvei nepieciešamās zināšanas.

 

Ēvelieši izsenis bijuši aktīvi mazpulku kustības atbalstītāji. Pašlaik mazpulcēnus vada skolas direktore. Ja izdosies iegūt līdzekļus, tad ēvelieši rīkos mazpulcēnu divu dienu ilgu tikšanos. Tā varētu būt foruma forma, jo nometnei naudas diezvai pietikšot.

 

"Ja taps centrs, noteikti aicināšu ciemos kolēģus no citām skolām," sola I. Kurte.

Komentāri 3

Malači

Jārīkojas pašiem, jādomā, nevis tikai jāgaida kriņģeļus no valdības vai taml.

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 09:16

biju tur

Pateicoties I.Kurtes mājturības stundām vel tagad ir mīļa adīšana un visādu lietu izgatavošana. ceru, ka tur viss izdosies, jo tādu skolotāju, kas ar lielu azartu visu māca nav nemaz tik daudz.

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 13:05

super

cerams ka tiešām izdosies... ar tik superlabu direktori nevar neizdoties....un mājturībās skolotājas priekšā-cepuri nost!

pirms 11 gadiem, 2009.10.26 19:49

Izglītība