Fotoreportāža: Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā kā tradīcija ir Miķeļdienas tirdziņš

Sen gaidītais Miķeļdienas tirdziņš Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā aizvadīts ar lielu rosību. To gaidīja gan skolēni gan skolotāji, jo tur varēja iegādāties produktus, ko bērni gatavojuši ar mīlestību un sirsnību.

 

"Visi ļoti gaidījām! Gatavojām rotājumus, cepures, piespraudītes kā jau katram pārdevējam pieklājas, mācījāmies uzklāt galdu, 4. klašu skolēni sarūpējuši dažādas rudens veltes, pašu ceptas kūciņas, pīrādziņus, medu, mežā salasītas ogas, cidonijas un līdaku," ar sajūsmu par ikgadējo Miķeļdienas tirdziņu Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā stāsta 4.a klases skolotāja Gunta Lapiņa.

 

Skolā tirdziņš notiek jau 16. reizi, un to rīko 4. klašu skolēni un viņu audzinātājas. "Tā nav nekāda joka lieta. Bērni iemācās pirkšanas un pārdošanas procesu, uzvešanās kultūru. Tieši to viņi mācās arī sociālajās zinībās - prece, nauda, budžets.

 

 

 Pēc tam klasēs katrs skolēns pastāstīs, kādus ieņēmumus ir guvis, kā arī uzrakstīs stāstu par Miķeļdienas tirdziņu, kas pēc tam nonāks skolas hronikā. Tā būs veltīta Latvijas 90. dzimšanas dienai," stāsta 4.a, b un c klases skolotājas G. Lapiņa, Valija Rupaine un Mirdza Pīterniece.

 

Ierodoties tirdziņa norises vietā, pārņēma patīkama sajūta. Plašo sporta zāli rotāja sadzeltējušās kļavu lapas, vienoti tērpti mazie pārdevēji un smaidīgi cilvēki, kuri steigšus pēc tirdziņa atklāšanas devās iegādāties sev kāroto.

 

4.a klases skolniecei Elīnai Bijai jau neilgi pēc Miķeļdienas tirdziņa sākuma visas ceptās vafeles bija nopirktas, atlikuši vien āboli. "Man ļoti šeit patīk, ar nepacietību gaidīju šo dienu. Varu nopelnīt naudu un iemācīties strādāt. Darbs nav grūts, bet atbildīgs," priecīgi saka Elīna.

 

Šurpu turpu staigā skolēni, skolotāji, skolas darbinieki, vecāki, dažam rokās dabas veltes, citam rotaļlietas, ko arī varēja iegādāties tirdziņā. "Nopirku mašīnu, tagad domāju kaut ko garšīgu iegādāties," mazliet apjucis cilvēku plūsmā stāsta 2.b klases skolnieks Elvijs Trapāns.

 

 

Vairāki pedagogi un arī "Ziemeļlatvija" novēroja, ka arī tirdziņā inflācija nav gājusi secen. "Mēs ar kolēģiem skatījāmies, ka šoreiz preces maksā vairāk nekā pagājušajā un aizpagājušā gadā. Tomēr prieks, ka vienmēr šo gadatirgu atbalsta vecāki. Ieguvēji tāpat esam mēs visi," apgalvo G. Lapiņa.

 

Tomēr inflācija neliedza katram iegādāties to, ko visvairāk vēlas. Gan pircēji, gan pārdevēji bija apmierināti, priecīgi un starojoši. Jānis no 4.b klases ir gandarīts, ka ātri vien dzērvenes un āboli izpirkti. "Esmu priecīgs, jo mēs ar mammu mežā bijām pielasījuši pilnu spaini ar dzērvenēm," sajūsmināti saka skolnieks.

 

Izglītība