Fotoreportāža: Smilteniešus apciemo zemkopības ministrs Mārtiņš Roze

Turpinot pērn sākto tradīciju, zemkopības ministrs Mārtiņš Roze jaunā mācību gada sākumā apmeklēja kādu no konkursa "Mans mazais pārgājiens 2007" laureātiem. Doties uz Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolu ministrs vēlējās, jo viņu pārsteidza pirmklasnieku apvienotā kolektīva sirsnīgais darbs.

 

"Skatot konkursa darbus, mani pārsteidza smilteniešu darbs, kā viņi bija aprakstījuši pirmo skolas pārgājienu pa Smiltenes ievērojamākām vietām, kad bērni iepazina savas pilsētas dabas daudzveidību, mācījās pazīt kokus un izprast, cik ļoti svarīgi un nepieciešami ir saudzēt dabu," stāsta M. Roze.

 

Ministrs uzslavēja arī "Ziemeļlatviju" par to, kā presē tika atspoguļots smilteniešu mazais pārgājiens. Atgādināsim, ka pērn konkursā "Mūsu mazais pārgājiens" Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas pirmīši 1. - 4. klašu grupā ieguva 3. vietu. Balvā iegūstot dāvanu karti 250 latu vērtībā, kuru šajā rudenī izmantos ekskursijai uz Rīgas zooloģisko dārzu.

 

Ciemojoties Smiltenē, ministrs kopā ar a/s "Latvijas valsts meži" bija sarūpējis dāvanas - lielu un gardu kūku, atstarotājus un lietderīgas grāmatas par sēņotājiem un Latvijas dzīvniekiem otrklasniekiem, fotoaparātu viņu audzinātājām, lai varētu iemūžināt mirkļus no skolēnu aktivitātēm.

 

 

2.b klases skolnieces Andželika Gladkova un Liene Zīvere, tāpat kā pārējie skolēni, ar prieku uzņēma skolā zemkopības ministru, sniedzot viņam, skolotājiem un vecākiem nelielu sirsnīgu koncertu.

 

"Mums ļoti patika mazais pārgājiens. Šogad par nopelnīto balvu brauksim uz zooloģisko dārzu," priecājas Andželika un Liene. Viņas ļoti cer, ka arī šogad varēs piedalīties konkursā "Mans mazais pārgājiens".

 

Skolnieces apgalvo, ka panākumi konkursā ir augsti, jo otro klašu skolēni arī ikdienā esot draudzīgi.

 

"Esam ļoti priecīgas un pārsteigtas, ka ministrs izvēlējās apciemot tieši mūs. Konkursā bijām vieni no jaunākajiem, toties viskuplākajā skaitā," stāsta 2.a, b un c klases audzinātājas Anita Žeļeskina, Inta Purgale un Dzintra Vaivode.

 

Skolotājas atzina, ka šogad dos iespēju kādai citai klašu grupai piedalīties šajā konkursā. Bet otrklasnieki izpaudīsies citās aktivitātēs.

 

"Vai konkurss būs attaisnojies, redzēsim pēc gadiem desmit, kad bērni būs izauguši un izvēlēsies savu nākotnes profesiju. Gan jau daudzi no viņiem izvēlēsies kaut ko saistītu ar dabu. Bet, ja ne, tad viņi vismaz būs iemācījušies, ka meži ir liela mūsu bagātība," domā ministrs.

 

Šogad konkursa mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus izpētīt un iepazīt koksnes izmantošanas plašās iespējas un veidus, kā arī sekmēt viņu interesi un zināšanas par mežu un tā nozīmi tautsaimniecībā.

Izglītība