Frī kartupeļu trūkums nebūt nebūs pasaules gals 5

Atrodoties Valkas ģimnāzijas ēdnīcā pusdienas laikā, ir interesanti vērot, ko ēd mūsu bērni. Neraugoties uz plašo pamatēdienu un piedevu klāstu, vecāko klašu zēniem topā ir pusotra porcija frī kartupeļu, cepta karbonāde un dārzeņu salāti.

Paredzams, ka skolu un bērnudārzu ēdienkartēs turpmāk vairs nedrīkstēs iekļaut frī kartupeļus un piedāvāt kečupu vai majonēzi kā piedevu, savukārt cīsiņiem, sardelēm un citiem gaļas izstrādājumiem būs jāsatur vismaz 70 procentu gaļas.

Būs arī daudz citu ierobežojumu, piemēram, atļautais sāls daudzums ēdienā, margarīna un citu daļēji hidrogenētu augu tauku lietošanas aizliegums. Būtiskās izmaiņas ēdienkartē izstrādājusi un apstiprinājusi Veselības ministrija. Vairāk otrdienas "Ziemeļlatvijā.

Komentāri 5

ARTŪRS

HA- HA KUR VAR DABŪT SARDELES AR 70 PROCENTU GAĻAS...

pirms 9 gadiem, 2012.03.19 16:40

Atkal

Neizprotu Ziemeļlatvijas naidu pret sardelēm un cīsiņiem, jeb jokiem par tiem. Joku neatkārtošu, jo Ziemeļlatvija to uztver slimīgi. Mēģināšu pastāstīt to savādāk. Nav noslēpums, ka sardelēs un cīsiņos līdz šim gaļas ir tik cik tur ir, jeb nav tik cik tur nav. Veģetāra barība, kā smejies, sanāk. Tātad, cīsiņš vai sardele, var smejoties teikt, ir bez gaļas. Cilvēka organisms sastāv no miesas, tātad gaļas. Filmā „Sprīdītis”, viedais vecais onka Sprīdīša replikai par samazgu putru ieteica „iekod pirkstiņā, būs taukumiņš”. Ziemeļlatvija droši domā, ka tas vecis bija sadists un domāja to tiešā nozīmē. Ja tur rokā cīsiņu, kas ir bez gaļas, bet roka ir no gaļas, tad taču sanāk, ka tajā brīdī ir cīsiņš ar gaļu! Kur te ir noziedzīgs teksts. Tas ir pirmkārt. Otrkārt. Agrāk biju ievērojis, ka ja tiek dzēsts komentārs, tad tur parādās attiecīgs paziņojums, komentārs dzēsts. Saprotams, ka ir bijis kaut kas, kas gluži nav atbildis noteikumiem. Saprotu, kārtībai jābūt. Manā joka gadījumā, komentārs vienkārši pazuda, bez piebildes, es pat biju pārliecināts, ka neesmu uzspiedis PIEVIENOT, tāpēc pēc laika atkārtojos. Laikam jau pret cīsiņiem ir sevišķa attieksme, ka dzēš ierakstu bez komentāriem. Ļoti ceru, ka tas nav saistīt kaut kādā veidā ar skolu ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, tas gan būtu skumji. Treškārt. Vai tāpēc ir jāaizliedz piekļuve Ziemeļlatvijas portālam? Diezgan bērnišķīga rīcība. Kaut kas neiepatīkas un uzreiz tinies uz citu smilšukasti?
OK
Citiem portāla apmeklētājiem iesaku, ja gribat reizi pa reizei palasīties, kas saskribelēts Ziemeļlatvijas portāla, nejokojiet tur par cīsiņiem. Aizliegs Jums piekļuvi pie portāla!!!

Iespējams aizliegs arī šo IP.

pirms 9 gadiem, 2012.03.23 12:35

gigis

ta pat valkas skolas nau cisini vizmaz pamatskola nau

pirms 8 gadiem, 2012.12.23 15:28

Izglītība