Gatavi ar visiem dalīties zināšanās un Ziemassvētku priekā

Otrdien Valkas novada bērnu un jauniešu centrā "Mice" notika floristikas meistardarbnīca, kurā Valkas un Strenču novada jaunieši floristes Rudītes Gromules vadībā gatavoja adventes vainagus un pašu izvēlētus dekorus.

Vairāk foto šeit!

 

Šāds pasākums Valkā nenotiek pirmo reizi, un skolas allaž ir bijušas atsaucīgas. "Skolotājas vienmēr ir gatavas apgūt kaut ko jaunu, jo visas vēlas pārsteigt savus kolēģus un tuviniekus," stāsta "Mices" direktore Vita Kalvāne.

Skolotāja Inga Baumane ar savu komandu no Ozolu pamatskolas "Ziemeļlatvijai" sacīja, ka cerot iemācīties kaut ko jaunu. "Tas, ka vairākas grupas darbojamies kopā, jau rada Ziemassvētku noskaņu. Tādu vainagu, kā mūs māca šoreiz, nekad agrāk neesam gatavojuši. Esam gatavi ar Ziemassvētku prieku dalīties ar visiem," smaida skolotāja.

Savukārt Strenču vidusskolas sākumskolas skolotāja Solvita Tēberga uz meistardarbnīcu ir ieradusies ar 4. klases meitenēm, jo viņas audzināmās floristikas darbiem vēl ir par mazām.

 

"Grēks neizmantot šādu izdevību, lai kaut ko jaunu iemācītos un padalīties ar to, ko protam paši. Jo vairāk cilvēku, jo vairāk ideju un interesantāku lietu. Ziemassvētki ir pats skaistākais laiks," smaida Solvita. Viņa strādāja kopā ar kolēģi Sanitu Ļeļevu, kura bija paņēmusi līdzi arī divas 9. klases audzēknes no Sedas skolas.

 

"Šis jaukais pasākums ieinteresēja arī meitenes no Sedas. Svētkos iepriecināsim gan sevi, gan citus," pauž S. Ļeļeva. Jana Bistrova un Viktorija Mačuļska "Ziemeļlatvijai" apliecināja, ka viņām šī nodarbošanās ļoti patīk un abas arī agrāk ir gatavojušas Ziemassvētku rotājumus. Visvairāk dalībnieku bija no Valkas mācību iestādēm.

Adventes vainagus katra komanda gatavoja savām vajadzībām, bet otru brīvas izvēles rotājumu nodeva loterijai, kur tos izlozēja paši autori.

Jaunākie Eiropā izdotie floristikas žurnāli liecina, ka šogad adventes vainagiem modē ir violetās nokrāsas, taču R. Gromule stingri turas pie latviskajiem, siltajiem toņiem un dabas materiāliem.

 

Šogad vainadziņu gatavošanā ir parādījies tāds jaunums, ka sākotnēji vainagā ir tikai viena svece, turklāt bez īpaša dekorējuma. Ar katru nākamo svētdienu sveču skaits un dekorēšana aizvien pieaug, un veidojums kļūst gatavs tikai adventes ceturtajā svētdienā.

Izglītība