Gatavojas Dziesmu svētku izstādei

Vakar grupa Valkas novada skolēnu un pedagogu devās uz Madonu, kur notika to Vidzemes vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu darbu izstāde, kuri vēlas piedalīties Dziesmu svētku izstādē Rīgā.

Lai šajos svētkos varētu piedalīties ne tikai dziedātāji un dejotāji, bet arī citu interešu grupu dalībnieki, aprīļa vidū Valkas novada BJC "Mice" tikās Valkas novada izglītības iestāžu vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu dalībnieki, lai piedalītos konkursu "Ritmu spēles" un "Tērpies zaļāk" 1. kārtas noslēgumā. Konkursi tā uzvarētājiem sniedz iespēju piedalīties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Madonā konkursu 2. kārtā žūrija lems un darīs zināmas tās tērpu kolekcijas un mākslas darbus, kas vēsturisko Vidzemes novadu pārstāvēs svētkos.

Vijciemieši izgudro fantastiskus tērpusKonkursa "Tērpies zaļāk" ideja bija veidot tērpu kolekcijas no videi draudzīgiem materiāliem. Šī tēma ļoti interesanta likās vijciemiešiem (skolotāja Anita Lotiņa), jo tieši Vijciema pamatskolas lietišķās mākslas pulciņā tika radīta astoņu brīnišķīgu un oriģinālu "zaļo tērpu" kolekcija.

Tur ietilpst tērpi, veidoti no ilgi vāktiem izlietotiem flomasteriem, pudeļu korķiem, tamborēti no magnetofona lentēm un tamlīdzīgi. "Mices" direktore Vita Kalvāne piebilst, ka šīs kolekcijas veidošanā ir ieguldīts milzu darbs.

Izgatavo novada skolu kopdarbu "Tautumeita"Konkursa "Ritmu spēles" dalībnieki visa mācību gada laikā kopā ar pedagogiem pētīja līniju, krāsu, rakstus un ritmu sakārtojumus tautastērpos, lietišķās mākslas priekšmetos, vidē, meklējot jaunas un oriģinālas idejas un īstenojot tās jau savos lietišķās mākslas darbos. Konkursā piedalījās Ērģemes pamatskolas (skolotāja Gunta Pavārnieka), Ozolu pamatskolas (Ligita Ziemiņa un Inga Baumane), Valkas ģimnāzijas (skolotāja Arone), kā arī Valkas mākslas skolas audzēkņi, kurus vada skolotājas Daiga Soloveiko un Līva Dorša.

Šī konkursa ietvaros ir pagatavots kopdarbs "Tautumeita", kura veidošanā piedalījās Valkas ģimnāzijas, Valkas novada BJC "Mice" tehniskās modelēšanas pulciņa, Vijciema, Ērģemes un Ozolu pamatskolas bērni un viņu skolotāji.

V. Kalvāne zina, ka Madonā konkurence būs liela, taču cer, ka Valkas novada skolēnu augstvērtīgie darbi šo sacensību izturēs.

Floristikas darbnīcā, kurā piedalījās gan konkursu dalībnieki, gan citi interesenti, varēja smelties jaunas idejas un prasmes, kas var noderēt mākslas darbu veidošanā. Floristes Rudītes Gromules vadībā tika veidota stikla kolāža par Dziesmu un deju svētku logo "Vilciņš" tēmu.

Trešais Dziesmu svētkiem veltītais ir ideju konkurss. Skolēni šīs idejas sūta uz Rīgu un pēc profesionālu mākslinieku izvērtēšanas labākajiem būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā Vērmanes dārzā.

Izglītība