Godina izcilākos audzēkņus

Pirmdien kultūrizglītības nozares talantīgākie audzēkņi un viņu skolotāji pulcējās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kamerzālē, lai saņemtu Kultūras ministrijas balvu par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs.

J. Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēknim Rūdolfam Miķelsonam balva piešķirta par izciliem sasniegumiem Starptautiskajā Jauno mūziķu konkursā "Kaunas Sonorum-2011" Kauņā (Lietuva). Balvas saņēma arī Rūdolfa pedagoģe Liesma Freiberga un koncertmeistars Andris Niklavičs.

Pavisam apbalvoto pulkā bija 52 audzēkņi, lielākoties Rīgas mākslas un mūzikas skolu bērni. Ja mākslas jomā starp rīdziniekiem spēja ielauzties arī audzēkņi no Ādažu, Tukuma, Baldones, Cēsu un Valmieras skolām, tad mūzikas lauciņā bez populārajām Rīgas skolām iekļuva tikai pa vienam audzēknim no Jelgavas mūzikas vidusskolas un J. Cimzes Valkas mūzikas skolas.

Pavisam ministrijas izsludinātajam konkursam bija iesniegti 203 pieteikumi. Žūrijas komisija Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieka Ulda Lielpētera vadībā tos rūpīgi izskatīja un salīdzināja konkursu nozīmīgumu.

"Pasākums nebija ilgs. Starp balvu pasniegšanām trijās kategorijās - kultūra, māksla, mūzika - bija vairāki priekšnesumi. Iepriekšējos gadus interese par šo pasākumu nebija liela, taču šogad nelielajā zālē visiem vietas nepietika. Manuprāt, tāds standartpasākums," komentē Rūdolfa tēvs Modris Miķelsons.

Rūdolfs saņēma ministrijas atzinības rakstu un naudas prēmiju, taču par tās lielumu uzzinās pēc pārskaitījuma viņa kontā. Rūdolfam šis pasākums ļoti patika. "Puisim ir tāds raksturs, ka reizēm nepieciešama atzinība. Tā viņu motivē mācīties un aicina uz jauniem varoņdarbiem.

Mēs ģimenē par to domājam un sekojam, kur var piedalīties, lai rastu papildu motivāciju," skaidro Rūdolfa tēvs.

Plašāka informācija par Kultūras ministrijas balvu jauniešiem par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs: http://kriic.lv/kat/jaunumi.

Izglītība