Grāmatu apmaiņas akcija šogad notiks vairākās Latvijas pilsētās

Šogad labdarības akcija "Grāmata - no rokas rokā" norisināsies ne tikai Rīgā, bet arī Dobelē, Liepājā, Valkā, Ogrē, Rēzeknē, Saldū, Talsos un Valmierā, aģentūru LETA informēja Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ).

 

Kā skaidro LSKJ, pēdējos gados situāciju izglītības sistēmā bieži sarežģī fakts, ka mācību gada beigās skolā iedotais grāmatu saraksts nākamajam mācību gadam bieži tiek mainīts septembra sākumā un ģimenēm jau laikus iegādātās grāmatas beigās izrādās lieks pirkums.

 

 

 Vienlaicīgi vairums maznodrošināto ģimeņu nepietiekamu finansiālo apstākļu dēļ nespēj iegādāties skolai vajadzīgo, un ne visas mācību iestādes var pilnībā nodrošināt skolēnus ar mācību līdzekļiem. Tādējādi grāmatas apmaiņas akcija nepieciešama aizvien lielākai daļai cilvēku.

 

 

Akcijas laikā jaunajam mācību gadam nepieciešamās grāmatas bērniem iespējams iegūt savstarpējas maiņas ceļā - vienas nododot, citas saņemot pretī. Akcija neparedz ierobežojumus noteiktam grāmatu skaitam - ja vien attiecīgie mācību līdzekļi atrodami apmaiņas punktā, ikviens var iegūt sev visas nepieciešamās grāmatas arī gadījumā, ja pašam nav iespējas ziedot. Akcija dāvās iespēju cilvēkiem ziedot arī kancelejas preces, kas pēc tam tiks nodotas maznodrošinātām Rīgas ģimenēm.

 

 

Nepaņemtās grāmatas pēc akcijas kā dāvinājums tiks nodotas sociālām iestādēm.

Šogad akcija "Grāmata - no rokas rokā" Rīgā notiek sadarbībā ar modes un izklaides centru "Rīga Plaza". Būs iespējams nodot un saņemt ne vien mācību grāmatas, bet arī skolā izmantojamo obligāto literatūru un skolas somas.

 

 

Kā ziņots, akciju LSKJ rīko līdz 13.septembrim.

Grāmatas varēs nodot un saņemt Latvijas Sarkanā Krusta centrālajā birojā Skolas ielā, kā arī Rīgas 41.vidusskolā, kura atrodas Slokas ielā, un tirdzniecības, modes un izklaides centā "Riga Plaza".

 

 

Grāmatas varēs nodot un saņemt 25., 26., 31.augustā, kā arī 1., 2.septembrī un no 7. līdz 9.septembrim laikā no plkst.14 līdz plkst.18.

 

 

41.vidusskolā varēs nodot un apmaiņā saņemt nepieciešamās grāmatas līdz 6.septembrim laikā no plkst.8 līdz plkst.20, bet "Riga Plaza" - no 28. līdz 30.augustam un 5., 6., 12., 13.septembrī grāmatas varēs apmainīt no plkst.11 līdz plkst.19, turpretī 4. un 11.septembrī - no plkst.16 līdz plkst.20.

 

 

Jau ziņots, ka pērn akcijas "Grāmata - no rokas rokā" laikā Sarkanais Krusts pārliecinājies, ka skolēni mūsu valstī nav nodrošināti ar bezmaksas mācību grāmatām.

 

 

Turklāt pagājušā gada akcijas laikā paņemto grāmatu skaits bijis krietni mazāks nekā atnesto grāmatu skaits. Sarkanais Krusts skaidro, ka daudzas mācību grāmatas skolēniem vairs nav nepieciešamas, jo nomainījušās mācību grāmatas, ar kurām iepriekš strādāts attiecīgajos priekšmetos un klasēs.

 

 

Divu nedēļu laikā akcijā iesaistījās 128 cilvēki, kopā saziedojot 1289 grāmatas, tostarp arī daiļliteratūru.

Izglītība