Grundzālē bērnudārzu pievieno skolai 3

Grundzāles pagastā veiksmīgi atrasts risinājums, kā saglabāt gan pamatskolu, gan bērnudārzu, tos apvienojot. Jauno mācību gadu uzsāks jau kopīga izglītības iestāde.

 

Kopš jūlija beigām Grundzāles pamatskolas un struktūrvienības (pirmskolas izglītības iestādes) vadītāja būs līdzšinējā skolas direktore Valda Elstiņa. Savukārt viņas vietniece pirmskolas izglītībā - bijusī bērnudārza vadītāja Inese Ratsepa. Patlaban jaunās kolēģes sastrādājoties labi. "Inese ir ārkārtīgi zinošs cilvēks. Problēmu sastrādāties mums nav," saka V. Elstiņa.

 

"Apvienot nācās, lai mēs spētu izdzīvot un ietaupītu administratīvās izmaksas. Būtībā jau nekas nav mainījies, jo bērnudārzs atradīsies tajās pašās telpās, kur līdz šim. Vienīgi nākotnē mēs domājam, ka varētu izveidot arī nakts grupiņu, tas, iespējams, piesaistītu bērnus no apkārtējiem pagastiem," informē V. Elstiņa.

 

Saistībā ar to, ka atcelta obligātā apmācība piecus un sešus gadus veciem bērniem, nav zināms, cik bērnu rudenī uzsāks mācības pirmskolas izglītības iestādē Grundzālē. Iespējams, daži vecāki, lai taupītu līdzekļus, savas atvases bērnudārzā nelaidīs.

 

 

Bet jau tagad ir zināms, ka pamatskolā 1. septembrī durvis vērs 104 skolēni. No tiem seši būs pirmklasnieki.

 

Pamatskolas direktore stāsta, ka apvienotās klases šogad skolā nebūs. Vienīgi tiks domāts par mācību priekšmetiem. Piemēram, divām klasēm ar mazu skolēnu skaitu sporta nodarbības varētu notikt vienlaicīgi.

 

Komentāri 3

Izglītība