Grundzālē: Viņus visus vieno Latvija 1

Grundzāles pamatskolas kolektīvs pieņēma izaicinājumu un iesaistījās projektā "Sveika, Latvija!". Otrdiena grundzāliešiem izvērtās par aizraujošu dienu, jo ciemos ieradās Amerikā un Austrālijā dzīvojošie latvieši.

"Tik tālus ciemiņus uzņemam pirmo reizi. Viņu mērķis bija iepazīt savu vecāku un vecvecāku dzimteni. Tikšanās izdevās, jo visi bija priecīgi un saviļņoti. Šī mums būs lieliska pieredze. Domājām, kā labāk prezentēt Grundzāli, skolu un parādīt Latviju raksturojošās lietas," stāsta Grundzāles pamatskolas direktore Valda Elstiņa.

"Ziemeļlatvija" novēroja, ka ciemiņi sajūsminājās par Grundzāles pamatskolas vecāko klašu skolēnu priekšnesumiem. Pasākums bija aizkustinošs.

Projekta "Sveika, Latvija!" dalībnieki Laura Kontare un Nikolajs Kārkliņš Latviju apmeklēja pirmo reizi. "Mazliet nervozēju, jo ārzemēs esmu pirmo reizi. Priecājos, jo Latvija ir tikpat skaista, kā to man aprakstījuši vecāki. Ja Latvijā būtu visi mani draugi, es te labprāt gribētu palikt," stāsta Amerikā dzīvojošais N. Kārkliņš. Arī L. Kontare ir priecīga. "Valsts ir ļoti skaista, un esmu priecīga būt šeit. Latvieši ir jautri, jauki un entuziasti. Noteikti te gribētu atgriezties," saka jauniete.

Pamatskolas direktore atzīst: "Ārzemnieku vizīte Grundzālē beidzās ar vakara pasākumu viesu namā. Skolēni ļoti ātri sadraudzējās un nodibināja kontaktus. Neviens negribēja šķirties. Radās emocionālā saikne, un tā nebūs uz vienu dienu. Mēs noteikti vēl iesaistīsimies šādā projektā, ja vien būs iespēja," saka V. Elstiņa.

Komentāri 1

Rādīšot arī Smiltenes un Valmieras televīzijā. VTV 18. jūnijā plkst. 22.00.

pirms 11 gadiem, 2010.06.17 22:56

Izglītība