Grundzāles pamatskolā beidzot visi uz slēpēm

Pateicoties uzrakstītajam projektam par sporta inventāra iegādi, Grundzāles pamatskolā pirmo reizi pēdējo divdesmit gadu laikā vienlaicīgi slēpot var visi klases skolēni. Pavisam iegādāti 25 slēpju un zābaku komplekti.

"Man ļoti patīk slēpot. Sporta stundā bija maziņš uzkalniņš, kur man nokrita zābaks. Tas ir forši. Gaidu, kad ar ģimeni brauksim uz lielo kalnu," prieku par slēpošanu pauž 1. klases skolnieks Renārs Akmins.

Viņš kopā ar saviem klases biedriem šogad sporta stundās jau slēpojis vairākkārt. Sarunā ar "Ziemeļlatviju" vairāki bērni atklāj, ka ar nepacietību gaida nākamo sporta stundu. Slēpošana esot daudz interesantāka nekā nodarbības sporta zālē.

Īsteno sapņusNav šaubu, ka uzrakstītais projekts par sporta inventāra iegādi sešu tūkstošu latu apmērā būs liels atspaids un vērtīgs ieguldījums sporta aktivitāšu palielināšanai Grundzāles pamatskolā.

Pateicoties projektā iegādātajam slēpošanas inventāram, tagad sporta stundās, orientēšanās grupu treniņos un vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbībās ir iespēja slēpot visiem skolēniem.

"Pēc daudziem gadiem atkal uz slēpēm varēs uzkāpt visa klase vienlaicīgi. Arī agrāk bērniem patika slēpot, bet diemžēl savas slēpes bija tikai dažiem skolēniem. Pārējie brauca ar ragaviņām vai izmantoja citus ziemas pārvietošanās līdzekļus. Pēdējos gadus vairākas reizes ziemā organizējām braucienus uz Žagarkalnu, bet šis prieks, protams, bija maksas," saka sporta skolotājs Māris Stabiņš.

Ja vien būs sniegs, grundzālieši savus sapņus par slēpošanu varēs īstenot pilnībā. Sporta skolotājs teic, ka iespēju robežās skolēni piedalīsies slēpošanas sacensībās un Latvijas ziemas čempionātā orientēšanās sportā. 7. februārī notiks slēpojums "Apkārt Alauksta ezeram", bet 1. martā - "Alūksne-2009", kurā piedalīsies arī grundzālieši.

Visdažādākās emocijasVairākumam jaunāko klašu skolēnu slēpošana sagādā prieku, vienīgi pirmklasnieces labāk skrietu un slidotu, nevis slēpotu. "Skolā ir foršākas slēpes un zābaki. Mājās tādu nav. Katru reizi arvien labāk sanāk slēpot," priecīgi saka pirmklasnieki Klāvs, Krists Jānis, Ronalds un Sandis.

Zēnu klases biedrenes nav tik lielā sajūsmā par slēpošanu. "Man īpaši neizdodas slēpot. Interesantāk ir slidot," saka Agnija Caune. Meitenes teiktajam pievienojas Zanda Stabiņa. "Man ne īpaši. Daudzas reizes apgāzos. Vairāk negribas," atklāj Z. Stabiņa.

Izglītība