Grundzāles pamatskolā un Palsmanes bērnudārzā pabeigti siltināšanas darbi 2

Noslēdzies projekts „Smiltenes novada Grundzāles un Palsmanes pagastu izglītības iestāžu renovācija atbilstoši augstām energoefektivitātes prasībām". Šobrīd abos objektos ir pabeigti ar siltināšanu saistītie darbi, kā arī ir pabeigta ventilācijas un apkures sistēmas rekonstrukcija, kas būtiski samazinās siltumenerģijas patēriņu Grundzāles un Palsmanes pagastu izglītības iestādēs.

Objektā Grundzāles pamatskola uzstādīts zemes siltumsūknis, kas paredzēts siltā ūdens sagatavošanu mēnešos, kad nav nepieciešama ēkas apkure, bet apkures sezonā papildus atbalstīs apkures sistēmu, savukārt objektā „Bērnudārzs" Palsmanē uzstādīts saules kolektors, kas paredzēts siltā ūdens sagatavošanai telpu sildīšanai mēnešos, kad nav apkures sezona. Sakarā ar ziemas iestāšanos un Noteikumiem par būvju pieņemšanu ekspluatācijā, objektu labiekārtošana un Grundzāles skolas fasādes fragmentu apdare tiek atlikta līdz darbiem labvēlīgai sezonai, šie darbi attiecīgi tiks pabeigti līdz 2013.gada 1.jūnijam.

Projekta mērķis ir panākt oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, samazinot siltumenerģijas patēriņu Smiltenes novada Grundzāles un Palsmanes pagastu izglītības iestādēs. Kur projekta galvenie nosacījumi bija Izglītības iestāžu renovācija atbilstoši augstām energoefektivitātes prasībām, izmantojot videi draudzīgus būvniecības materiālus un izstrādājumus, tādēļ iepirkums tika veikts atbilstoši "zaļā publiskā iepirkuma" principiem.

Projekta realizācija kļuva iespējama, piesaistot Klimata pārmaiņu finanšu instrumentu (KPFI). Finansējumu KPFI darbībai Latvija iegūst no valstij piederošo siltumnīcefekta gāzu emisijas vienību pārdošanas. KPFI mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana.

Projekta kopējās plānotās investīciju izmaksas veido 744 950 LVL, tajā skaitā Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējums būs līdz 517 393 LVL, savukārt pašvaldība projekta īstenošanai plāno ieguldīt 15% no Projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, kā arī sedz projekta neattiecināmās izmaksas, kas sastāda 136 252 LVL.

Komentāri 2

kurmītis

Nezinu kā Grundzāle,bet Palsmanes bērnudārza siltināšanas darbu rezultātu gribētos redzēt pēc kāda laiciņa.Darbu veikšana notika ļoti interesanti un "operatīvi"Neesmu nekāds meistars,bet manuprāt fasādes krāsošanas darbus veic labākos laika apstākļos.Nedomāju,ka šādā laikā krāsa varētu nožūt.Ka tik reizē ar atkusni neiestājas arī krāsu atkusnis...Tā vien šķiet,ka darbu veicējiem svarīgi ir bijis tikt pie projekta veikšanas iespējām,ber par darbu izpildes kvalitāti vairs nav bijis laika domāt!Protams-gribētos domāt,ka kļūdos!

pirms 8 gadiem, 2012.12.19 10:32

silva

tiesam palsmane tas remonts ir loti ieildzis manuprat vinam bija jabeidzas oktobra vai septembra sakuma, tacu pagas nedel darbi vel turpinajas..

pirms 8 gadiem, 2012.12.20 15:07

Izglītība