Grundzāles pamatskolas internātam jaunas telpas 1

Līdz šim Grundzāles pamatskolas internāts atradās divstāvu ēkā netālu no skolas. Kopš pirmdienas ēka ir tukša. Smiltenes novada dome ierosināja taupīt līdzekļus un internātu izveidot skolas neapdzīvotajās telpās.

 

Grundzāles pamatskolas direktore Valda Elstiņa atzīst, ka visai neizdevīgi bija izmitināt septiņus bērnus divstāvu mājā, turklāt ēkā bija malkas apkure, līdz ar to vajadzīgs kurinātājs.

Jāalgo bija arī apkopējs. Tagad tas viss ietaupīsies, jo jaunajās internāta telpās pamatskolā tas vairs nebūs nepieciešams. Arī elektrības patēriņš būs mazāks. Internāta iemītniekiem vairs nebūs jāmazgājas zem krāna un jāizmanto sausā tualete, jo jaunās telpas ir bērniem draudzīgākas un modernākas.

 

Pa nakti skolāJaunajā internātā atrodas trīs istabiņas, kurās nakšņo bērni un auklīte, ir viena mācību un atpūtas telpa, kā arī labierīcības. Internāts, kas senos laikos bija veidots kā direktora dzīvoklis, skolā atrodas pirmajā stāvā. Tukšās telpas kopš šīs nedēļas pamazām tiek apdzīvotas. Istabiņas iekārtotas bērnu vajadzībām.

 

Patlaban lielākā rosība notiek mācību un atpūtas telpā. "Telpas ir pietiekami lielas, vienīgi neliels remonts vajadzīgs, bet to piecietīsim, jo visam līdzekļus nevar rast," stāsta internāta audzinātāja Irita Eimane.

 

Nepierasti, bet labākSkolēniem jaunumu - pārvākšanos - pačukstējusi internāta audzinātāja I. Eimane. Viņiem pārsteigums paticis. "Forši. Pirmdien pirmo reizi palikām pa nakti jaunajā vietā. Nepierasti, ka nav nekur jāiet prom, kā tas bija agrāk. Tagad dzīvojam skolā," stāsta māsas Linda un Monta Meijeres. Viņas internātā dzīvo jau vairākus gadus.

Meiteņu audzinātāja piebilst, ka, internātam atrodoties skolas telpās, ir ieguvumi. "Ja agrāk pēc mācību stundām šie bērni palika skolā pildīt mājas darbus un tikai pēc vakariņām devās uz internātu, tad tagad ir citādāk. Nekur nav jāiet, ja esi izpildījis visus uzdevumus, vari mierīgi aiziet uz istabiņu un atlaisties vai paskatīties televizoru. Pieejams arī internets," stāsta I. Eimane.

Vislielāko prieku bērnos izraisa jaunās gultas, proti, divstāvīgās. Tās jaunajās internāta telpās ienāca līdz ar pašiem bērniem. "Pirmajā vakarā norunājām, kurš gulēs pirmajā stāvā, kur otrajā. Mēs ar Armandu nolēmām, ka vienu nedēļu viens augšā, otrs lejā," saka Edijs Elksnis.

Komentāri 1

G.

Ietaupījums jau nekāds. Apkopēja strādā kā strādājusi. Jākurina skola arī naktīs būs. Klāt vēl internets. Un jaunas divstāvīgas gultas. Pārmaiņas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.26 16:42

Izglītība