Grundzāles pamatskolas skolēni viesojās Spānijā

Īstenojot Comenius projektu "Acis plati vaļā", vairāki Grundzāles pamatskolas skolēni un pedagogi devās uz partnervalsti Spāniju. Tur gūtie iespaidi skolēniem lika apjaust, ka Latvijā nemaz nav tik slikti, kā citi domā.

 

No 22. līdz 27. novembrim mūžizglītības programmas Comenius projekta "Acis plati vaļā" ietvaros septiņi Grundzāles pamatskolas 8. un 9. klašu skolēni kopā ar trijām skolotājām viesojās Madridē.

 

 

Tur tikās visas projektā iesaistītās valstis - Latvija, Somija, Spānija. Ceļojums grundzāliešiem ļāva iepazīt spāņu kultūru, īpatnības, cilvēkus, bagātināt savas svešvalodas zināšanas un iegūt vērtīgas atziņas. Tas arī ir šī projekta mērķis.

 

Skolotāja projekta koordinatore Dace Kalniņa pastāstīja, ka Spānijā grundzālieši guvuši bagātīgus iespaidus. Dažus skolēnus redzētais satraucis un pamatīgi pārsteidzis. "Šajās dienās darbojāmies radošajās darbnīcās, piedalījāmies mācību stundās projekta sadarbības skolā, darbojāmies dienas centrā, kas domāts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, un braucām ekskursijās," stāsta D. Kalniņa.

 

Daloties iespaidos par piedzīvoto, 9. klases skolēni atklāj, ka redzētais dienas centrā pārsteidzis ne pa jokam. "Skolotāja stāsta, ka katra pieredze ir laba un vērtīga, bet man nebija omulīgi atrasties tādā vietā. Tas ir labi, ka mēs palīdzējām šiem cilvēkiem veidot Ziemassvētku kartītes. Bet, ja man būtu jāizvēlas pašai ko iesākt, tad darītu citu darbu," saka pusaudze Linda Ģērmane.

 

Skolēni priecājās, ka viņiem bija iespēja apskatīt un iepazīt citu valsti, jo tikai tā nonākuši pie vērtīgām atziņām. "Ir labi, ka aizbraucām. Sapratām, ka pie mums nemaz nav tik slikti, kā visi saka. Spāņiem vajadzētu no mums pamācīties dzīvot kulturālāk. Tur uz ielām mētājās pat netīras drēbes un apavi. Mājās tomēr ir vislabāk," saka L. Ģērmane, Linda Baranovska un Mārcis Vīksniņš.

 

 

Ar grundzāliešu delegāciju Spānijā projekta aktivitātes nebeidzās. D. Kalniņa pavēstīja, ka pavasarī vēl gaidāms ceļojums uz Somiju. "Arī tur dosies skolēni, kuri aktīvi darbojas, lai īstenotu projekta mērķus, izstrādā uzdotos darbus un sarakstās ar somu un spāņu vienaudžiem," saka projekta koordinatore.

 

Skolēni apgalvo, ka šis projekts būs ilgtermiņā un arī pēc tā oficiālā noslēguma iegūtā draudzība ar ārvalstu vienaudžiem nepazudīs.

 

Izglītība