Grundzāles pamatskolas virtuvē uzlabojušies darba apstākļi 2

Grundzāles pamatskolas virtuves saimnieces priecājas, ka rasti līdzekļi jaunas un modernas elektriskās plīts iegādei. Tā skolas virtuvē bija sen gaidīta.

„Pēdējos 25 gadus skolēniem ēst gatavoja uz malkas un elektriskās plīts. Elektriskā plīts savu bija nokalpojusi. Pēdējā laikā uz tās vairs nebija iespējams pagatavot pusdienas skolēniem. Gatavojām uz malkas plīts, bet tas radīja zināmas problēmas, visu laiku karstums, nebija iespējams regulēt temperatūru, pasliktinājās darba apstākļi," stāsta viena no Grundzāles pamatskolas virtuves pavārēm Sanita Sausiņa. Katru darbadienu pamatskolā pusdienas tiek pagatavotas 93 skolēniem.

S. Sausiņa un viņas kolēģe Rita Ozola novērtē, ka Grundzāles pagasta pārvalde radusi līdzekļus - 1149,50 latus - jaunas elektriskās plīts iegādei. „Šī plīts ir daudz modernāka par iepriekšējo, vienlaicīgi uz tās var pagatavot sešus dažādus ēdienus, ir cepeškrāsns, var regulēt temperatūru. Ar kolēģi runājām, ka būs jāizmēģina cepeškrāsns, jāuzcep plātsmaizītes un bulciņas, kas ietilpst skolas ēdienkartē," teic S. Sausiņa.

Pamatskolas virtuves darbinieces atzīst, ka, neskatoties uz to, kādi bijuši darba apstākļi, ēdienu gatavo ar mīlestību. Nenoliedzami, jaunais pirkums uzlabojis darba apstākļus - ir ērtāk un patīkamāk strādāt. Pavāru veikumu novērtē skolēni.

„Pie mums ir garšīgi un silti ēdieni. Vislabāk man garšo vārīti kartupeļi," saka 3. klases skolniece Agnija Caune. Annija Slikšjāne no 2. klases teic, ka labprāt skolā ēd visu, ko piedāvā. Viņa piebilst, ka pavāres ne tikai garšīgi gatavo, bet arī vienmēr ir laipnas.

Grundzāles pamatskolas direktore Valda Elstiņa atzīst, ka vēl ir daudzas lietas, kas nepieciešamas virtuvē. Taču visu uzriez nav iespējams iegādāties finansiālu apstākļu dēļ. „Protams, domāsim, kā nākotnē vēl vairāk uzlabot darba apstākļus skolas virtuvē un padarīt to modernāku. Paldies, ka pagasta pārvaldes vadītāja Alda Zvejniece ir ieinteresēta, atsaucīga un savu iespēju robežās gatava risināt problēmas," saka V. Elstiņa.

Komentāri 2

Izglītība