Iepazīst rumāņu un bulgāru kultūru

Lai iepazītu Eiropas Savienības jaunās dalībvalstis, Smiltenes 29. arodvidusskolas skolēni un skolotāji veidoja projektu "Prātnieks apceļo Rumāniju un Bulgāriju". Par laureātiem kļuva Smiltenes ģimnāzijas 1. komanda, kurā bija pasākuma jaunākie dalībnieki.

 

Smiltenes 29. arodvidusskolā notika Eiropas dienām veltīts pasākums "Viens, divi, seši - nebūsim vairs sveši". Arodvidusskolas direktora vietniece Rasma Kozlovska pastāsta, ka pasākums bija plānots jau 8. maijā, taču nenotika, jo skolēni, kuri gatavoja uzdevumus, atradās savās prakses vietās ārpus Smiltenes.

 

 

Viņa piebilst, ka projekts "Prātnieks apceļo Rumāniju un Bulgāriju" sācies jau aprīlī. Projekta mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar rumāņu un bulgāru kultūru. "Šīs ir jaunas ES dalībvalstis, un par tām ir maz informācijas. Agrāk par šīm valstīm zināja vairāk, jo bija plašāk pieejama rumāņu un bulgāru literatūra - pasakas, stāsti un dzeja. Tagad tā vairs nav. Tūrisma informācijas centrā atzina, ka uz šīm valstīm ceļo maz cilvēku," uzsver R. Kozlovska.

 

Viņa pastāsta, ka līdz šim projektā notikušas jau trīs neklātienes kārtas. Iesaistījušies četru skolu audzēkņi - arodvidusskola, divas komandas no Smiltenes ģimnāzijas un Ērgļu arodvidusskolas kolektīvs, kā arī Rankas arodvidusskolas skolēni, kuras pārstāvji diemžēl uz noslēguma pasākumu nevarēja ierasties.

 

Pasākumā katrai komandai bija jāiepazīstina ar sevi, jāpiedalās fiziskās aktivitātēs, kā arī jāparāda zināšanas attēlu un mīklu konkursā. Skolēniem bija jāsagatavo mājas darbs - rumāņu vai bulgāru nacionālais ēdiens. Dalībnieki piedāvāja bulgāru pīrāgu, zaļo jogurta torti, kā arī salātus.

 

 

Gardumus deva nobaudīt skatītājiem. Skolēni pilnveidoja zināšanas rumāņu un bulgāru mūzikā, deju un aktiermākslā un pat mācījās runāt rumāņu un bulgāru valodās. Pasākuma dalībnieku sniegumu vēroja žūrija un par katru no aktivitātēm piešķīra konkrēts punktu skaits.

 

Pasākuma dalībnieks Arnis Rusko pastāsta, ka piedalījies, lai pilnveidotu zināšanas par jaunajām ES dalībvalstīm, kā arī, lai iegūtu jaunus draugus. Visinteresantākais viņam šķitis tas, ka mājās jāsagatavo rumāņu vai bulgāru nacionālais ēdiens. Nākotnē viņš plāno iesaistīties līdzīgos izglītojošos pasākumos.

 

Izglītība