Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Igauņu firma vēlas palīdzēt bērniem

Šī vasara Valkas novada bērnunama "Saulīte" 12 audzēkņiem aizritējusi gana interesanti. Par to "Ziemeļlatvijai" vēstabērnunama direktore Līga Veinberga.

Direktore stāsta, ka audzēkņi joprojām atceras braucienu uz Rīgas Zooloģisko dārzu, kā arī Velosipēdu muzeja apmeklējumu Saulkrastos. Neizpalika arī Baltās kāpas apskate. Šis brauciens varēja notikt, pateicoties labvēles no Vācijas pilsētas Minhenes Gertjes Antonas atbalstam. Plānots, ka piektdien pēcpusdienā G. Antona viesosies bērnunamā.

Jau gada sākumā vēlmi palīdzēt bez vecāku gādības palikušiem bērniem izteicis igauņu kompānijas "Enefit Power&Heat Valka" valdes priekšsēdētājs Kalevs Martins. Pēc vairākkārtējām sazināšanās reizēm radusies ideja, ka kompānija varētu apmaksāt ērģemiešu braucienu uz Dienvidigauniju, iekļaujot arī zinātniskā centra "AHHA" apmeklējumu Tartu.

Sadarbībā ar Latvijas - Igaunijas institūtu tika izstrādāts brauciena maršruts, kā arī aprēķinātas izmaksas. Šos dokumentus L. Veinberga iesniedza kompānijai izskatīšanai. Aizvadītajā nedēļā kompānija šo ieceri atbalstīja, tāpēc vēl līdz vasaras brīvlaika beigām ērģemieši varēs apskatīt Igauniju. L. Veinberga cer, ka ar šo braucienu sadarbība ar igauņu uzņēmēju nebeigsies, bet gan turpināsies.

L.Veinbergai ir iecere Ziemassvētkos bērnus aizvest uz Latvijas Nacionālo Operu Rīgā, lai noskatītos baleta izrādi "Riekstkodis"."Noteikti iegādāsimies biļetes pašās labākajās vietās - 1. balkona 1. rindā," cer bērnunama direktore.

Izglītība