Igauņu un latviešu jaunieši savā starpā nojauc robežu 1

Šonedēļ noslēdzās Igaunijas un Latvijas jauniešu nometne, kuras mērķis bija stiprināt abu valstu jauniešu komunikāciju.

 

Saiets notika 10 dienas Ērģemes pagasta viesu namā "Ausmas" ar devīzi "Komunikācija bez robežām!".

No Latvijas puses projektu vadīja viesu nama "Ausmas" saimniece Ilze Leicāne, bet no Igaunijas puses - Valgas jauniešu centra pārstāvis Lauris Trubiņš.

 

Satuvina māksla un sports I. Leicāne "Ziemeļlatvijai" atzina, ka izdevies uzvarēt Eiropas Savienības atbalstītā jauniešu apmaiņas projektā, kura mērķis bijis stiprināt draudzību un sadarbību starp igauņu un latviešu jauniešiem.

 

 

"No Latvijas puses piedalījās 14, bet no Igaunijas 11 skolu jaunieši. Saietu rīkojām Ērģemes pagasta "Ausmās" pie Omuļiem, kas atrodas tuvu robežai ar Igauniju. Tas tādēļ, ka arī mūsu pasākumu galvenā tēma bija par robežām starp valstīm un centieniem starp dažādu zemju jauniešiem veidot sadarbību," stāsta I. Leicāne.

 

 

Saietā galvenie tematiskie virzieni, kuros jaunieši varētu vairāk komunicēties cits ar citu, bija māksla un sports. Projekta pēdējā dienā jaunieši apstaigāja Valku un Valgu un iepazinās ar abām pilsētām. Valgas apriņķa jaunieši latviešu bērniem pastāstīja par Valgu, bet savukārt mūsu skolēni viņiem par Valku.

 

 

"No 10 dienās radītajiem mākslas darbiem veidosim arī izstādi. Katrai dienai bija sava tēma, ar kuras palīdzību meklējām risinājumus labākas komunikācijas izveidošanai," apliecina I. Leicāne. Lai projektā iesaistītu jauniešus ne tikai no Valkas, bet arī no apkārtējiem pagastiem, par nometni tika nosūtīta informācija vietējām lēmējvarām.

 

Uzlabo valodu zināšanasNometnes dalībniece Dita Kalniņa no Kārķiem atzīst, ka viņai interesanta šķitusi klusēšanas diena. "Tajā dienā vajadzēja prast citam ar citu komunicēt bez vārdiem. Lai sazinātos, varējām izmantot žestus, sejas mīmiku un rakstīt cits citam. Visu dienu gan nevarējām noturēties nerunājuši.

 

Par katru pateikto vārdu vajadzēja doties palīgā saimniecei virtuvē," saka D. Kalniņa.Savukārt Viesturs Ēķis no Valkas atzīst, ka grūti pateikt, kas vislabāk paticis, jo visas 10 dienas bijušas jaukas. "Varējām iepazīties ar igauņu nacionālajiem ēdieniem un piedāvāt viņiem mūsu izceptos pīrādziņus un zirņus ar speķi," atceras V. Ēķis.

 

 

Viņš piebilst, ka projekta dalībnieki ir uzlabojuši savas angļu valodas zināšanas, turklāt latviešu jaunieši mazliet iemācījušies arī igauņu valodu. Inese Matuka no Vijciema par lielāko ieguvumu uzskata jaunu draugu iegūšanu.

 

Valgas jauniešu centra pārstāvis L. Trubiņš pastāsta, ka par projektu uzzinājis Valkas un Valgas sekretariātā un sameklējis arī citus igauņu jauniešus, lai tajā iesaistītos. "Bija ļoti interesanti. Piedzīvojām daudz priecīgu pārsteigumu. Sākumā baidījos, vai pirmajās dienās izdosies sadraudzēties un labi sazināties citam ar citu, bet viss izdevās lieliski," apliecina L. Trubiņš.

Komentāri 1

Izglītība