Ilgi gaidītais ciemiņš – krustmāte

Smiltenē bērni astronomisko pavasari sagaida kopā ar bērnudārza "Pīlādzītis" patronesi Valsts prezidenta kundzi Lilitu Zatleri

 

Pērn 1. jūnijā Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" atklāšanas svētkos klāt bija bērnudārza patronese Valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere. Vakar viņa bērnudārzā viesojās otro reizi, lai kopā ar "Pīlādzīša" kuplo saimi sagaidītu pavasara atnākšanu.

 

 

Vadītāja Santa Rudzīte stāsta, ka katram bērnudārzam ir savas tradīcijas, kuras tas veido. "Mēs esam bagāti ar savu krustmāti Lilitu Zatleri. Šo tikšanos plānojām ilgi un dažādi, tāpēc viņa bija ļoti gaidīta," atklāj S. Rudzīte. Vadītāja stāsta, ka tikšanās iniciatore bijusi prezidenta Valda Zatlera kundze.

 

Lai arī Smiltenē zemi klāja bieza sniega kārta, bērnudārzā valdīja pavasara sajūta. Valsts prezidenta kundze kopā ar bērnudārza audzēkņiem veidoja ziedus no papīra. Katra grupiņa veidoja dažādas krāsas ziedus, no kuriem vēlāk tapa īpašs pavasara ziedu dārzs. Turpmāk tas priecēs ikvienu Smiltenes bērnudārza „Pīlādzītis" apmeklētāju.

 

Tāpat L. Zatlere kopā ar bērniem noklausījās Imanta Ziedoņa „Pasakas par ziediem", kā arī viņu sagatavotos priekšnesumus. L. Zatlere ar pīlādzēniem runāja par pavasara atnākšanu un interesējās, ko viņi visvairāk gaida pavasarī. Savukārt bērni pastāstīja, kā rūpējas par atklāšanas dienā kopīgi iestādīto pīlādzīti, kā arī uzdāvināja vienu no izveidotajiem ziediem kā sveicienu Valsts prezidentam.

 

Liels saviļņojums bija manāms mazo smilteniešu uzvedībā, jo viņi savu ciemiņu bija ļoti gaidījuši. "Mēs prezidenta kundzi ilgi gaidījām. Viņa ir ļoti draudzīga, gribētos, lai biežāk pie mums atbrauc," sajūsmināta ir sešus gadus vecā Anna Estere Baranovska. Kristapam Melbārdim visvairāk paticis klausīties pasaku kopā ar prezidenta kundzi.

 

 

Ne tikai jaunāko pīlādzēnu sejas rotāja satraukums, gaidas, smaids un saviļņojums, tas bija manāms visā kuplajā bērnudārza saimē. "Šodien bija redzami bērnu un audzinātāju darba augļi, bet es redzēju un sajutu, kā tas viss tapa. Tas nebūt nenācās viegli. Parādījām to, ka kopīgā darbā varam visu izdarīt. Sajutu tādu kā īpašu gaisotni, atmosfēru, kas valdīja "Pīlādzīša" telpās.

 

 

Radās sajūta, ka visi ir pacēlušies citā līmenī, tādi apgaroti. Jau no paša rīta valdīja rosība, kas liecina par to, ka ciemiņus patiesi gaidījām. Šī bija vienreizēja pieredze un iespēja būt kopā ar bērniem un audzinātājām tik nozīmīgā un svarīgā brīdī," saka topošā bērnudārza audzinātāja "Pīlādzīša" praktikante Sanita Stīpniece.

 

 

Šī diena paliks atmiņā arī pelēnu grupiņas audzinātājai Ilvai Stīpniecei. Viņa priecājas un novērtē to, ka prezidenta kundze atvēlēja laiku, lai iepazītu "Pīlādzīti".

 

Lilitai Zatlerei bija arī iespēja tikties ar "Pīlādzīša" vadītāju un audzinātājām un pārrunāt pagājušajā gadā atvērtā bērnudārza aktuālos jautājumus, kā arī turpmākās attīstības ieceres. Tikšanās laikā vadītāja pastāstīja, ka šajā laikā bērnudārzs ir ieguvis savu īpašu auru un pašlaik tajā izveidotas jau 14 grupiņas, kurās mācās 260 bērnu.

 

 

L. Zatlere apsveica ar padarīto darbu pēdējā gada laikā. "Novēlu, lai bērnudārza simbola pīlādža īpašības dod spēku turpmāk darboties ar tādu pašu sirdsdegsmi kā līdz šim," vēl Smiltenes bērnudārza patronese.

Izglītība