Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicinājums jauniešiem pieteikties vēstures izpētes nometnei Igaunijā

Līdz 28. jūlijam jaunieši no visas Latvijas vecumā no 16 līdz 23 gadiem aicināti pieteikties bezmaksas desmit dienu nometnei, kas notiks no 4. līdz 13. augustam Igaunijā. Nometnē piedalīsies 30 jaunieši – 15 no Latvijas un 15 no Igaunijas, kopīgi iepazīstot mūsu tautu vēsturi, kopjot kritušo karavīru piemiņas vietas, draudzīgā atmosfērā mācoties igauņu valodu un pārbaudot sevi dažādās sportiskās un atraktīvās aktivitātēs. 

Nometnes ieskaņā pirmās trīs dienas dalībnieki pavadīs Pērnavā, jūras krastā, spēlējot dažādas spēles, dodoties izjādēs ar zirgiem un iepazīstot igauņu valodu un kultūru. 

Nometnes turpinājumā jaunieši dosies uz Valgu, kur profesionālu pedagogu un instruktoru uzraudzībā varēs apgūt dažādus praktiskus izdzīvošanas paņēmienus, izbaudīt dzīvi specializētā militārā nometnē, piedalīties radošajās darbnīcās, apgūt igauņu valodas pamatus un iegūt jaunus draugus. 

Nometnes laikā plānotas arī vairākas lekcijas un eksursijas: uz Tartu,  uz vēsturiskām kauju vietām, muzejiem, kā arī notiks kritušo karavīru piemiņas vietas sakopšanas talka.


Nometni organizē Latvijas Brāļu kapu komiteja kopā ar Igaunijas Karavīru  kapu aprūpes savienību (Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit) Eiropas  Savienības programmas Igaunija – Latvija projekta „Iedzīvināt kopīgo  vēsturi” ietvaros. Dalība nometnē ir bez maksas, un to finansiāli atbalsta Eiropas Savienība.


Lai pieteiktos nometnei, līdz 28. jūlijam jāsūta pieteikuma epasts uz adresi [email protected] , norādot

:1. Vārdu, uzvārdu

2. Skolu un dzīvesvietu

3. Vecumu

4. Valodu prasmes

5. Ģimenes saistību ar Otrā pasaules kara notikumiem


Nometnes organizētāji izvērtēs iesūtītos pieteikumus, atlasot 15 dalībniekus, kuri varēs baudīt piedzīvojumus desmit dienu garumā vēstures nomentē Igaunijā.

Izglītība