Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aktieris Aigars Apinis vada teātra pulciņu Smiltenes Centra vidusskolā 10

Personības izaugsmei ir nepieciešamas zināšanas – gan akadēmiskās, gan tās, kuras piedēvējam dzīves skolai. Smiltenes Centra vidusskola ir apliecinājusi zināšanu daudzveidību, piedaloties daudz dažādos konkursos un pētījumos.


Skolas dzīvē ir nepieciešama ne tikai mācību stunda, bet arī laiks, kad varam gūt jaunas iemaņas, kas ir ļoti noderīgas, lai cilvēks spētu mācībās uzzināto veiksmīgi pielietot dzīvē.

Varētu teikt, ka viena no Smiltenes Centra vidusskolas raksturīgākajām iezīmēm ir aktīva vide, kas vērojama arī dažādos ārpusklašu pulciņos un nodarbībās. Nu jau divus gadus katru pirmdienu Smiltenes Centra vidusskolā darbojas arī teātra pulciņš, kuru vada Valmieras drāmas teātra aktieris Aigars Apnis. 

A.Apinis Valmieras Drāmas teātrī strādā jau piekto gadu, pirms tam viņš sevi apliecinājis Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā teātrī u.c. Ar bērniem A.Apinis strādājis arī iepriekš, pasniedzot dažādus kursus Valmierā.  

Idejas iniciatore šādam pulciņam ir SCV direktore Ilze Vergina, un A.Apnis to atzinis par labu iespēju radošas personības izaugsmei. Aktieris stāsta, ka „tā ir iespēja pabūt pavisam citādā vidē un uzņemt ārkārtīgi daudz pozitīvas un uzlādējošas enerģijas no darboties gribošiem, aktīviem jauniešiem”.

A.Apinis atklāj, ka teātra pulciņu parasti apmeklē vidusskolas grupas jaunieši (10. – 12. klase), kas ir sapratuši, ka aktiera dotās zināšanas un dažādās prasmes var viņiem noderēt, gan sevi apliecinot, gan lai atbrīvotos no mācību slodzes. Pēc viņa domām viena diena nedēļā pat ir par maz, lai visu spētu apgūt. Darba rezultātus jaunieši kopā ar savu aktiermākslas skolotāju ir apņēmušies arī parādīt citiem.

Intervijas dienā skolēniem tika uzdots kārtējais uzdevums – izveidot divas grupas un vienoties par interesantu filmas epizodi, kuru mēģināt parādīt citiem, pēc tam apspriežot rezultātus. A.Apinis uzsver, ka „vienmēr cenšas atrast ko tādu, kas jauniešiem pašiem patiktu un būtu interesanti darboties”.

Aktieris uzskata, ka šādas ārpusstundu nodarbības skolās ir ļoti nepieciešamas, jo nodrošina skolēniem lietderīga un saturīga laika pavadīšanu, sniedz radošu pašizteiksmi, palīdz izkopt talantus un attīstīties, iemāca, kā rīkoties dažādās dzīves situācijās. Tāpat ārpusstundu nodarbībās var iegūt pirmās profesionālās iemaņas, kas ļauj sākt plānot karjeru. 

„Bērni stundās apgūst daudz teorētisku zināšanu, bet es viņiem mēģinu iemācīt paskatīties uz dzīvi caur spēles pozīciju. Mēs ļoti daudz runājam par attieksmi pret dažādām lietām, līdzcilvēkiem, par to, kā būt godīgam pret to, ko tu dari, un kā apjaust, ko tu patiesībā gribi darīt. Cenšos panākt, lai jaunieši paši mēģina izdarīt savu izvēli, pamatot to un saprast, kāpēc viņiem patīk tas, ko viņi šobrīd dara, kāpēc veiktā izvēle ir tieši tāda, ne citāda Neko necenšos uzspiest. Nodarbību pamatā galvenokārt ir pārrunas un vingrinājumi,” atklāj A.Apinis.

 „Mēs cenšamies ļoti daudz smieties, jo tas ir ļoti svarīgi – iemācīties smieties. Reizēm apzināti kaut ko izdomāju, lai mēs kārtīgi izsmietos.” Caur smiekliem pie nopietnas rīcības, līdz jaunieši ir iemācījušies gan atbrīvot prātu, strādāt ar savu ķermeni, gan apliecināt sevi citu priekšā. 

A. Apinis ir aicinājis skolēnus arī apmeklēt Valmieras Drāmas teātra izrādes, kas ir ļāvis gan paplašināt redzesloku kultūrā un mākslā, gan mācīties, iedziļinoties redzētās izrādes saturā.

Komentāri 10

redzējums

Tur jau tā nelaime, ka SCV ar dažādām aktivitātēm tiek nodrošinātas vidusskolas klases. Pamatskolas skolēni var iet bekot, bet sākumskolas skolēni vispār neskaitās pie skolas.

pirms 4 gadiem, 2014.01.25 16:42

nepareizs redzejums

tā nu gan nav, arī mazākajām klasēm taču ir dazādi pulciņi, kur piedalīties.

pirms 4 gadiem, 2014.01.25 17:24

Nepareizā redzējuma redzējums saistībā ar redzējum

Priecājieties, ka tiek dota šāda iespēja un beidziet dalīt skolas priecājieties ka vispār kāda te vēl ir!

pirms 4 gadiem, 2014.01.25 20:54

Dzintars

Vismaz kāda novada skola piedāvā kaut ko interesantu un noderīgu! Tā tik turpināt!

pirms 4 gadiem, 2014.01.26 22:45

no citas skolas

Ari citās skolās taču ir teātra pulciņi, bet vai tādēļ pēkšņi visi šeit jāsāk reklamēt? Katrā skolā taču vecēki un bērni tiek informēti par to, kas notiek.

pirms 4 gadiem, 2014.01.27 23:04

no pavisam citas skolas

Bet vai visās skolās teātra pulciņu vada Aigars Apinis?

pirms 4 gadiem, 2014.01.28 10:29

..

Vai galvenais, kurš vada vai saturs? Vada citi, ne mazāk talantīgi, pieredzējuši cilvēki.

pirms 4 gadiem, 2014.01.28 14:20

ak vai

mīļie cilvēki, kurš tad jums liedz rakstīt - rakstiet arī par savām skolām nevis čīkstiet!

pirms 4 gadiem, 2014.01.29 12:15

no malas

Izskatās, ka SCV nav cita, ko darīt, kā pa interneta diskusijām vien čatot un sevi slavināt...

pirms 4 gadiem, 2014.01.29 12:58

no malu malām

no malas!

un tev izskatās, ka arī nav ko darīt, kā sēdēt netā un burzīties, kā tev riebjas SCV!
starp citu - es neesmu no SCV!

pirms 4 gadiem, 2014.01.30 14:21

Izglītība