Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī valcēnieši dosies savā sapņu ceļojumā

Pasažieru pārvadātāja "Ecolines" konkursā, kurā skolēniem bija iespēja izvēlēties savus sapņu galamērķus Latvijā, noskaidrots, ka visbiežāk skolēni vēlētos doties uz Rīgu un Ventspili.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmumā, "Ecolines" organizētā konkursa Latvijas skolu 4.-6.klašu skolēniem "Mūsu sapņu ekskursija" piedalījās vairāk nekā 75 skolas no visas Latvijas un konkursa mērķis bija sniegt iespēju skolēniem pašiem saplānot ekskursijas maršrutu uz saviem sapņu galamērķiem.

Daudzas klases par savu ekskursiju galamērķiem norādījušas arī tādas vietas Latvijā kā Cēsis, Kandava, Mūrmuiža, Rundāles pils, Saulkrasti un Sigulda, Rūjiena un Smārdes pagasts. Populāra kā ekskursiju galamērķis ir arī Baldones observatorija - vienīgā profesionālā observatorija Latvijā. Skolēni savos darbos minējuši arī tādus interesantus apskates objektus kā Leļļu muzejs Preiļos un izbraucieni ar haskiju suņiem Madlienā.

"Ecolines" vadītājs Andris Podgornijs skaidro, ka uzņēmumā augsti novērtētas bērnu izpausmes, tāpēc balvu fonds tika palielināts līdz trīs ekskursijām.

Par uzvarētājiem atzītas un konkursa galveno balvu - ekskursiju ar komfortablu "Ecolines" autobusu uz savu sapņu galamērķi - izcīnījušas trīs skolas: Rēzeknes novada Tiskādu vidusskola (5.klase), Valkas pamatskola (5.klase) un Riebiņu vidusskola (4. un 5.klase). Veicināšanas balvas ieguvušas Mālpils internātskola (4.klase), Siguldas 1.pamatskola (4.klase) un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola (4.klase).

"Ecolines" secinājums, iesūtītos darbus izvērtējot, - visaktīvākie skolēni ir no Latvijas reģionu skolām. Bērnu radošā izpausme konkursā bija vērienīga - tika iesūtīti gan videoklipi, audio ieraksti, fotogrāfijas un zīmējumi, gan animācijas, dzeja, esejas, rokdarbi un pat scenāriji. Darbi izvērtēšanai tika sadalīti trīs kategorijās - video, esejas un prezentācijas, rokdarbi un zīmējumi, kur katrā no tām tika izvēlēts viens uzvarētājs.

Kā ziņots, pasažieru pārvadājumus ar "Ecolines" preču zīmi nodrošina SIA "Norma-A", kas pieder Andrim Podgornijam (55,3%) un Jegoram Ribzāmenam (44,7%).

Uzņēmums starptautiskos pasažieru pārvadājumus sniedz visā Baltijā, piedāvājot maršrutu tīklu uz pilsētām Baltijā, Eiropā, kā arī Krievijā un bijušajās NVS valstīs. "Ecolines" pērn pārvadājis vairāk nekā 1,4 miljonus pasažieru. Starptautiskajos reisos apkalpoti vairāk nekā 600 000 pasažieru, bet iekšzemes - aptuveni 800 000.

Izglītība