Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

AS „Grindeks” rīko „Profesiju dienas” skolēniem

AS „Grindeks” aicina vidusskolēnus līdz 19. janvārim pieteikties uzņēmuma rīkotajām „Profesiju dienām”, kas notiks no 5. februāra līdz 5. martam. Šogad ir jau piektais gads kopš „Grindeks” realizē šādu projektu, un tā mērķis ir veicināt jauniešu interesi par ķīmiju un karjeras iespējām farmācijas nozarē. 

AS „Grindeks” piedāvā 9.-12.klašu skolēniem tuvāk iepazīties ar konkrētām, ar zāļu ražošanu saistītām, profesijām, vienu darba dienu pavadot kopā ar izvēlētās jomas speciālistu. Būs iespēja iepazīties ar tādām profesijām kā ķīmiķis, ķīmijas tehniķis-analītiķis, ķīmiķis-analītiķis, mikrobiologs, ražošanas farmaceits, farmācijas tehnologs, farmaceitiskās produkcijas ražošanas operators, reaktora operators, iecirkņa vadītājs un iekārtu operators. 

Skolēni varēs iejusties izvēlētās profesijas specifikā un saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par farmācijas nozari un darba iespējām tajā. „Grindeks” speciālistu vadībā skolēni varēs iepazīties ar dažādiem uzņēmuma ražošanas iecirkņiem, praktiski darboties laboratorijās un gūt jaunu pieredzi, kas noderēs studiju virziena un profesijas izvēlē nākotnē. 

„Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis: „Farmācija ir ļoti perspektīva nozare, un šajā jomā vienmēr būs nepieciešamas jaunas zināšanas un talantīgi speciālisti. „Profesiju dienu” projekts ir pierādījis, ka uzņēmumā „Grindeks” pavadītā diena vidusskolēniem ļoti labi palīdz saprast, vai viņi tālākās studijas un savu karjeru vēlas saistīt ar ķīmiju un farmāciju.”

„Grindeks” Personāla departamenta vadītāja Inese Kalēja: „Sazinoties ar iepriekšējo gadu „Profesiju dienu” dalībniekiem, bieži noskaidrojas, ka daudzi jaunieši ir sekmīgi papildinājuši studentu rindas dabaszinātņu studiju programmās. Vienmēr priecājos dzirdēt, kad kāds no mūsu praktikantiem savu pirmo priekšstatu par darbu farmācijā un izvēli studēt ķīmiju ir guvis, viesojoties tieši „Grindeks”. Tāpēc šogad atkal aicinām pie sevis ciemos skolēnus, dodot iespēju praktiski iepazīt virkni profesiju, kas saistītas ar zāļu ražošanu.”

Lai pieteiktos „Profesiju dienām”, skolēniem jāsūta pieteikums un motivācijas vēstule uz [email protected]. Motivācijas vēstulē jāatbild uz jautājumiem – kāpēc Tu vēlies tuvāk iepazīt „Grindeks” un kāpēc Tevi interesē konkrētā profesija? Ar pilnu profesiju aprakstu var iepazīties „Grindeks” fonda „Zinātnes uz izglītības atbalstam” mājas lapā grindeksfonds.lv.

Jauniešu interese par „Profesiju dienām” ar katru gadu pieaug. Pērn projektā piedalījās 40 skolēni no 23 Latvijas pilsētām un novadu centriem. Kopumā četros gados „Profesiju dienās” piedalījušies 138 skolēni.


Izglītība