Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cer uz savējo Valkā atbalstu 19

Visticamāk, ka daudzi valcēnieši, kuri seko mūzikas dzīvei pilsētā atceras pirms sešiem gadiem absolvējušo Jāņa Cimzes mūzikas skolas audzēkni Māri Rozenfeldu.

 Tagad viņš ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 2. kursa students.Māri uzskata par ļoti talantīgu mūziķi, taču tagad viņam nepieciešama palīdzība un ikviens no mums to var veikt bez jelkādiem materiāliem ieguldījumiem. Jaunietis piedalās portāla “Labiedarbi.lv” konkursā. 

Viņš pašlaik ir līderis savā projektā “Akordeona iegāde – ieguldījums Latvijas profesionālās mūzikas attīstībā”.“Kopš iestājos Cēsu mūzikas vidusskolā mācos uz veca un ļoti nospēlēta instrumenta, kura defekti diemžēl vairs nav labojami. Jau mācoties bērnu mūzikas skolā pie skolotājas Ārijas Tomiņas, zināju, ka vēlos kļūt par izcilu mūziķi. 

Lai turpinātu studijas un pilnībā īstenotu mērķi nepietiek ar darbaspējām un vēlmi mācīties, ir nepieciešams jauns instruments, kas atbilstu akadēmiskās mūzikas prasībām,” skaidro M. Rozenfelds.Nepieciešamais instruments maksā sākot no 8000 eiro, jo tādi tiek izgatavoti pēc pasūtījuma, un ir roku darbs. 

Māris savā projektā prasa pusi no nepieciešamās summas. Pēc J. Cimzes Valkas mūzikas skolas absolvēšanas viņš turpināja mācības Cēsu mūzikas vidusskolā. Viņa pirmā skolotāja Ā. Tomiņa Māri atceras kā nopietnu, klusu, taču ļoti darbīgu puisi, kurš labprāt spēlēja arī akordeona duetos.

 Viņš labprāt piedalījās dažādos koncertos un katru gadu ieradās Valkā, lai kuplinātu pasākumu ciklu “Muzikālās trešdienas” akordeona klasei. Izņēmums ir šis mācību gads, kad Mārim sabojājās instruments.M. Rozenfelds “Ziemeļlatvijai” atzina, ka pašlaik dzīvošana bez akordeona ir grūta un neierasta, jo pēdējos četrus gadus tas bijis neaizstājams katru dienu sešas vai astoņas stundas. “Manas dzīves mērķis ir kļūt par izcilu akordeonistu un parādīt, ka šis nebūt nav vecmodīgs instruments. Tas ir instruments ar milzu iespējām,” nešaubās jaunais mūziķis. 

Viņš vēlas priecēt publiku ar savu meistarību.Māris ir piedalījies vairākos starptautiskos festivālos un konkursos, kā arī koncertos visā Latvijā. Viņš ir uzstājies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri festivāla “Rīgas laiks” ietvaros kā arī pārstāvējis Latviju Baltijas akordeonistu orķestrī “Tremolo”.

Balsot par projektu iespējams no trijām platformām: labiedarbi.lv, inbox.lv, draugiem.lv. “Ļoti ceru uz valcēniešu atbalstu, jo projekts ilgs tikai līdz marta beigām. Šajās nedēļās es nevaru atslābt, jo šī ir mana iespēja turpināt ceļu pretim izvirzītajam mērķim. Jaunais instruments dos man iespēju nest Latvijas vārdu pasaulē un sniegt prieku klausītājiem,” smaida jaunais mūziķis.

Komentāri 19

saule

prieks par puisi ,lai veicās ,bet domāju ka var spēlēt arī citu instrumentu, ne tikai ar to kas pēc individuāla pasūtījuma virs 8000 eiro.

pirms 4 gadiem, 2014.03.11 14:28

saulei

Tad jau autobusa šoferim arī ieteiksiet pārvadāt pasažierus ar moskviču, profesionālam šuvējam šūt uz kājmināmā singera, lielveikala ķēdes ierīkot meža vidū...varbūt pūst stabuli no kārkla klūgas izgatavotu...

pirms 4 gadiem, 2014.03.16 08:05

balso

Lai veicas Mārim konkursā. Prieks, ka viņš no Valkas.

pirms 4 gadiem, 2014.03.11 18:24

Valka aferistu dzimtene

ka aferists ta no valkas.
1. vak.
2. advokata dels tipa naftas magnats.
3. sis akordeonists.
4. gan jau kads vel.
5. un vel.
10. vel ari ir drosi kautkur.

interesanti tikai kapec ta.

pirms 4 gadiem, 2014.03.12 01:11

muzikis aferists

nu cilvekiem kauna nav. ta garmoška no zelta vai? kas tur var maksat 8000 eiro? tadu cenu nav.
ss.lv viisdargakais akordeons maksa 400.

ja sis grib par 8000 lai iet spelet kazas, rigas parkos utt. paris gados sagrabinas un talantu noslipes.
visvieglakais cels ir lugt, bet atdeve kur? lai ej u banka izklasta savu utopiju.

es varbut veletos moderno profesionalo cepeskrasni, cept kukas un tirgot tirgu. nedod banka man. ko iesakt izcept stastu, ka dodiet, jo esmu genials konditors?

pirms 4 gadiem, 2014.03.12 01:09

Londa

Varbūt nevajag komentēt par to, par ko nav nekādas sajēgas.
Bet cept kūkas un tirgot.....Tas varētu būt interesanti un noteikti lietderīgāk.

pirms 4 gadiem, 2014.03.12 22:36

nesapratu

a ka vins iztiku pelna. sim tipa sabojajas vecs. jas pec ss.lv maksa 400 eiro, a sis sez n raud, sabojajas, viss neierasti.

ej sradat. paris gadini irija un bus, savairojusies paaudze kura grib par velti visu, nekad ta nebija un nebus. gribi - strada pie ta.

roku darbs vinam. ja tadas prasibas reali eksistetu, neviens muzam akademisko nebutu pabeidzis.
tracina pargudrie, kuri grib paradize iebraukt citu plecos.

nedosu ne santima, bernu laukumam dotu, jaunam parkam dotu, sporta laukuma izveidei dotu, jo to var lietot visi, so akordeonu cilas viens cilveks. nav saiknes ar sabiedribu.

pirms 4 gadiem, 2014.03.12 01:20

Idiotiem

Jums naudu neviens neprasa ,tas ir balsojums. Gribi balso gribi nē!

pirms 4 gadiem, 2014.03.12 06:29

ideotam

Labak balsot kam saturigam, taj lapa vel ir daudz labu ideju par kautkadu tur garmošku. Otrs Raimonds no si puisa neizaugs, jo pamatvertibas sagrozitas.
vins doma ka ar superdargo iekartu speles super labi.
tad jau maksliniekam janoperk super dargas krasas - un taps super sedevri, pavaram atliks nopirkt super pavargramau - un macities vairs nevajadzes.

aplamibas. es si censona vieta pakaunetos pieteikt savu ideju projektam.

pirms 4 gadiem, 2014.03.12 17:59

fui

ne nu dotu nekā...bet deportēto sarakstu gan laikam jau esat sācis taisīt.

pirms 4 gadiem, 2014.03.14 16:32

?

Atkal visi cepjas... lai džekam veicas, ja pamanijāt tad neprasa pat pusi... Tiešām vēlu veiksmi!!!
P.S. Cilvēki tak atejiet no saviem datoriem un sāciet ko paši darīt, tad nebūs jāskauž...

pirms 4 gadiem, 2014.03.12 18:53

Zinaida

Visvienkāršāk ir aizbraukt uz Īriju, bet mīlēt un strādāt savā dzimtenē ir liels varoņdarbs.Nevajag runāt par lietām,ko nezināt.Bez tā, ka Māris mācās akadēmijā, viņš strādā par skolotāju Valmieras mūzikas skolā; māca akordeona spēli Rīgas starptautiskajā skolā. Var jau pļiku-pļeku ar sagrabējušu instrumentu. Ne jau izklaidēm, bet darba instrumenta iegādei tiek lūgts atbalsts un tikai bezmaksas balsojuma veidā.

pirms 4 gadiem, 2014.03.13 09:23

LM

Interesanti ir tie cilvēki, kas sēž, kam ir slikti, viņi neko nedara , bet ir speciālisti uz mērķtiecīga un centīga cilvēka mācīšanu- ko redz vajag un ko nevajag darīt. Tas nekas, ka šajā nozarē mēs neko nesaprotam :D Malači, jums ir vismaz , kur nosist savu bezrūpīgo laiku. Grūti ir lūgt, ja tas ir no sirds nepieciešams. Zinot, cik Māris ir ielicis pūles, atsakoties pat no sava iemīļotā sporta veida un ar kādu instrumentu viņš sāka spēlēt. Tā kā viņš ir pelnījis dabūt instrumentu ne tikai par 8000.

pirms 4 gadiem, 2014.03.15 14:19

LM

Mums vajadzētu atbalstīt un novērtēt šo talantu. Tie, kas nezin kas ir šis instruments un kāda sirdslieta tā ir Mārim, tos jālūdz paklusēt. Tikai vēlāk nesūdzieties, ka netiekat uz Māra koncertu un nedzirdat kā viņš spēlē. Ne visi mēs esam akordeonisti un arī nebūsim, bet ja mums ir šī iespēja dabūt kaut daļu no naudiņas, tad tas ir jādara.

pirms 4 gadiem, 2014.03.15 14:22

LM

Viņš ir ielicis daudz naudas remontējot pašreizējo mūzikas instrumentu. Ne jau Māris vēlas šo instrumentu, lai varētu lielīties ar to, bet gan lai gūtu panākumus un nebūtu jāiegulda nauda pašreizējā un jau nospēlētā instrumentā. Māri novēlu tev neredzēt šos negatīvos komentārus, jo ne visiem tas ir kā dzinulis darīt vēl labāk un iet uz augšu, bet zinot cik pozitīvs un mērķtiecīgs esi, traucēklis uz mērķi tas nebūs nepavisam. Tev ir daudz īstu draugu un radu, kas tevi atbalstīs, man ir prieks, ka tevi pazīstu. Labprāt dzirdētu biežāk kā tu spēlē ;) Un veiksmi dzīvē “Jauko komentāru” komentētājiem, kam skauž citu cilvēku laime! Vislabākais ir tad, kad cilvēks spēj priecāties par cita laimi, kaut tas ir ienaidnieks!

pirms 4 gadiem, 2014.03.15 14:24

profesionālis

Kauns,kauns,kauns!No jūsu reģiona nāk izcils,pasules klases mākslinieks un jūs šitā!!
p.s Jā,jā Mūzikas akadēmijā visi akordeonisti spēlē uz zelta akordeoniem ar dimanta maliņām un briljanta basiem...tikai Māris vienīgais tāds izlecējs-spēlē uz vecā Weltmeistera!!Smieklīgi!!Ak,Jūs muļķa Laucinieki!!!

pirms 4 gadiem, 2014.03.16 19:09

Zane

Dārgie komentētāji,kuriem patīk izgāzt savu žulti uz tiem,kas cenšās kaut ko darīt un sasniegt- nevajag runāt par lietām,kuras vispār nesaprotat. Puisis,lai arī pie akordeona,smagi un daudz strādā,lai sasniegtu izcilus rezultātus,nevis nodarbojas ar citu cilvēku "apriešanu"!! Paejiet nost no saviem datoriem un paši izdariet kaut ko ievērības cienīgu,lai varētu gudri runāt!!!!!

pirms 4 gadiem, 2014.03.16 20:14

Paldies!

Zinu, ka 99,99% valcēnieši ir par Māri. Milzīgs paldies visiem, kas atrod laiku nobalsot par viņa projektu.

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 08:11

Janeks

Lai gan man nepaveicās pirms pāris mēnešiem, esmu pārliecināts, ka Mārim viss sanāks! Palasot komentārus, māc nostalģiskas sajūtas! Izskatās, ka tos tupos komentārus raksta tieši tie paši cilvēki, kas decembrī viņus veltīja man! Tiešām, labāk nerakstiet, jo katrā teikumā jūs vnk parādat, cik maz jūs zināt! Veiksmi Māri!

pirms 4 gadiem, 2014.03.27 00:10

Izglītība