Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Erudīcijas konkursā ”eXperiments” kvalificējušies arī valcēnieši un varinieši

Šogad Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā ”eXperiments” reģistrējušās 176 komandas no 142 skolām. Dalībnieki jau ir atbildējuši uz pirmajiem iesildīšanās jautājumiem, un tālākai spēlei portālā www.experiments.lv kvalificējušās 164 komandas. Viņu vidū ir arī pārstāvji no Valkas ģimnāzijas un Variņu pamatskolas.


Līdz 13. martam skolēni risinās dažādus praktiskus fizikas uzdevumus. Jau marta vidū būs zināmas piecas komandas no katra reģiona: Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas un Rīgas pilsētas, kas piedalīsies klātienes pusfināla spēlēs lielākajās Latvijas pilsētās. 

 „Konkursā ”eXperiments” piedalās katra piektā Latvijas skola, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. Tik ievērojams dalībnieku skaits ir iespējams tikai pateicoties aktīvajiem skolotājiem. Priecājamies, ka ir dalībnieki, kuri konkursā piedalās pirmo reizi, bet 70% komandu konsultantu ir pastāvīgie dalībnieki, kas startējuši 12, 13, 16 un pat 17 gadus. Neapšaubāmi, skolotāji ir tie, kuri cenšas parādīt jauniešiem fizikas nozīmi un iegūto zināšanu lietderību, sniegtās priekšrocības arī nākotnē,” uzsver AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Interneta aptaujā, kurā piedalījās erudīcijas konkursa ”eXperiments” dalībnieki - 684 astoto un devīto klašu skolēni, kā arī 114 skolotāji, noskaidrots, ka katrs trešais pamatskolas vecuma jaunietis atzīst - fizikā saistošākais ir dažādi eksperimenti un praktiskie laboratorijas darbi. Iesaistītie skolotāji norāda, ka bieži valda aizspriedums, ka fizika ir sarežģīts mācību priekšmets, un ka tas prasa nopietnu iedziļināšanos saturā.


Savukārt jaunieši atzīst, ka fizikā viņus saista daudzveidīgie temati, no kuriem iecienītākais ir elektrība. Motivēt jauniešus un radīt viņos interesi par fiziku – ir biežāk minētais skolotāju arguments, kādēļ viņi kopā ar skolēniem ir gatavi arī savu brīvo laiku veltīt konkursam ”eXperiments”. 


Tomēr komandu konsultantu viedoklis nav vienprātīgs, kā svarīgi iemesli dalībai šādā ārpusklases aktivitātē minēti arī skolas popularizēšana valsts mērogā, iespēja skolēniem apgūt fiziku ar komandas spēli un iegūt idejas mācību vielas pasniegšanai. Jaunieši šajā piedzīvojumā ir gatavi gūt jaunu pieredzi un paplašināt savas jau esošās fizikas pamatzināšanas.


Aptaujā arī noskaidrots, ka ”eXperiments” jauniešiem ir augstas sekmes fizikā - 58% respondenti mācību gada pirmajā semestrī saņēmuši 8, 9 vai 10 balles.

Izglītība