Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

J.Cimzes 200.gadadienas ietvaros notiks dziedāšanas sacensības „Lakstīgala”

Lai padziļinātu bērnu un jauniešu interesi par latviešu tautasdziesmām un tradīcijām, Valsts izglītības satura centrs jau vienpadsmito reizi rīko tautasdziesmas dziedāšanas sacensības „Lakstīgala”. Pirmo reizi sacensību vēsturiskā Vidzemes novada kārta notiek Valkā. Sagaidot izcilā pedagoga Jāņa Cimzes 200. dzimšanas dienu, Valkas novada Bērnu un jauniešu centrs „Mice” ar prieku uzņēmās būt par sacensību organizatoriem. 


Pieteikšanās sacensībām bija līdz 1.februārim (ieskaitot), šobrīd sacensībām ir pieteikušās 11 komandas.

Vecpiebalgas novadu pārstāvēs Vecpiebalgas vidusskolas komanda (skolotāja Inta Apalupa), Pārgaujas novadu - Stalbes vidusskolas divas komandas (skolotāja Anda Tomsone), Lielvārdes novadu - Lielvārdes pamatskolas komanda (skolotāja Inga Blumfelde), Ķeguma novadu - Birzgales pamatskolas komanda (skolotāja Sandra Siliņa), Ogres novadu - divas Ogres 1.vidusskolas komandas (skolotāja Gunita Bičule), Ikšķiles novadu - divas Ikšķiles vidusskolas komandas (skolotāja Sarmīte Viļuma), Valkas novadu pārstāvēs Kārķu pamatskolas folkloras kopa (skolotāja Gita Plūmīte) un Valkas pamatskolas komanda (skolotāja Ināra Vītola).

Komandas startēs trīs atšķirīgās vecuma grupās un veiks piecus etapus, lai noskaidrotu, kura no visām komandām ir labākā tautasdziesmu zinātāja. Sarīkojumu kuplinās folkloras kopa „Putni” no Lēdurgas un Igaunijas mūzikas skolas ansamblis. Lai sacensību dalībnieki ne tikai parādītu savu dziedāt prasmi un tautas tradīciju zināšanas, bet iemācītos arī kaut ko jaunu, BJC „Mice” visiem interesentiem piedāvās tikties ar Valkas novada amatniekiem, kuri bērniem un jauniešiem palīdzēs izgatavot dažādus amatniecības izstrādājumus un muzicēt latviešu tautas mūzikas instrumentu darbnīcā. Mūzikas instrumenti skaņu darbnīcai un materiāli amatniecības darbnīcām tika iegādāti par projekta „Bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšana, iepazīstot latviešu tradicionālās kultūras mantojumu” līdzekļiem.

Pasākumu atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, VKKF, Valkas novada dome un Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs.

Izglītība