Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Jaunais automehāniķis – 2017”

24. februārī Smiltenes tehnikuma nākamie automehāniķi piedalījās republikas profesionālās meistarības konkursa “Jaunais Automehāniķis 2017” pusfinālā Rīgā.

Konkursa pirmā kārta – interneta tests notika jau 7. decembrī. To varēja izpildīt skolā. Konkursantiem atsūtīja 100 jautājumus ar iespējamiem atbilžu variantiem. Katram jautājumam varēja būt viena pareiza atbilde. Daži testa jautājumi bija angļu valodā. “Cīnīties par iespēju tikt uz konkursa "Jaunais automehāniķis 2017" pusfinālu Rīgā aicinājām trešā un ceturtā kursa automehāniķus," stāsta skolotājs Augusts Būce.

Smiltenes tehnikumā pirmās kārtas uzvarētāji bija: 3. autotransporta kursa audzēknis Pēteris Budevičs un 4. autotransporta kurss audzēkņi: Matīss Leimans, Artis Vaitkunas un Ralfs Krūze.  Jauniešiem konkursa pusfinālam sagatavoties palīdzēja skolotājs Augusts Būce.

"Pusfināla pārbaudījums bija rakstisks tests, ko vajadzēja izpildīt stundas laikā. Šoreiz, atšķirībā no iepriekšējām reizēm, vērtēja audzēkņu individuālos sasniegumus, nevis komandas darbu. Vērā ņēma ne vien atbilžu pareizību, bet arī to, cik ātri jaunieši spēja atbildēt uz testa jautājumiem,” informē Augusts Būce.

Konkursā piedalījās 49 konkursanti no 13 skolām: Rīgas Valsts tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas, Liepājas Valsts tehnikuma, Daugavpils tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Priekuļu tehnikuma, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, Malnavas koledžas, Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas un Smiltenes tehnikuma.

Vidējais audzēkņu nopelnītais punktu skaits – 15. Labākais rezultāts - 23 punkti. Matīss nopelnīja 15, Pēteris – 17, Artis – 16 un Ralfs – 12 punktus.

Finālā iekļuva jaunieši no Rīgas Valsts tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Rīgas tehniskās koledžas, Ventspils tehnikuma, Priekuļu tehnikuma, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un Malnavas koledžas.


Foto: Augusts Būce


Izglītība