Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2014”

Lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes par ceļu satiksmes drošību, jau 21 gadu pēc kārtas CSDD rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem – „Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2014” un aicina skolēnus pieteikties dalībai tajā. 

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2002.-2004.gadā, jāizveido sešu cilvēku komanda, jāizdomā tās nosaukums un jāpiesakās. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai ar citu pieaugušo, un katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki. 

Pieteikuma anketa dalībai sacensību pirmajā kārtā atrodama šeit: http://ej.uz/3p24. Iesniegums ne vēlāk kā divas dienas pirms konkrētā reģiona sacensībām jānosūta uz attiecīgo CSDD nodaļu pa pastu vai uz e-pastu sacensību rīkotājiem: [email protected]. Sacensību nolikums atrodams CSDD mājas lapā: http://ej.uz/691y, turpat meklējams arī sacensību vērtēšanas nolikums: http://ej.uz/umi3.>


 Tāpat kā iepriekšējās sezonās, arī šogad Jauno satiksmes dalībnieku foruma sacensības plānotas trijās kārtās: 
pirmā kārta, kopskaitā 32 sacensības, notiks Latvijas reģionos no 17.aprīļa līdz 29.maijam. Norises grafiks atrodams šeit:
http://ej.uz/aqx8;otrā kārta – Latvijas fināls, notiks no 6.jūnija līdz 7.jūnijam. Tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona jeb pirmās kārtas sacensībās un kurās ir trīs meitenes un trīs zēni;


trešā kārta – Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Norvēģijā no 2014. gada 5.septembra līdz 8.septembrim, kur piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda. 


Visās kārtās sacensību dalībniekiem jādemonstrē savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana. Sacensību laikā var tikt piedāvāti papildus uzdevumi, ar ko dalībnieki tiks iepazīstināti maču laikā. 


Jauno satiksmes dalībnieku foruma satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības organizē CSDD, tās tiek finansētas no OCTA, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība. 

Izglītība