Konkursa „Izstāsti man savu pasaules stāstu” uzvarētājas no Smiltenes ģimnāzijas

Otrdien, 17. novembrī noslēdzies konkurss „Izstāsti man savu pasaules stāstu”, un pirmo vietu tajā ieguva Zane Zeldere no Smiltenes ģimnāzijas, otro vietu - Laura Savicka no Smiltenes ģimnāzijas, bet trešo vietu - grupa „Nicky Miles” no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas. Konkursa uzvarētāju oficiālā apbalvošana norisināsies 4.decembrī Kalnciema kvartālā, Eiropas gada attīstībai noslēguma pasākumā „Doma. Rīcība. Pasaules attīstība.” .

Ikvienam jaunietim vecumā no 15 līdz 32 gadiem bija iespēja piedalīties radošo darbu konkursā „Izstāsti man savu pasaules stāstu”. Konkurss aicināja Latvijas iedzīvotājus veltīt lielāku uzmanību attīstības sadarbībai - politikai, kuras mērķis ir nodrošināt cilvēka cienīgu dzīvi pasaulē. Attīstības sadarbība ir ne tikai solidaritāte un palīdzības sniegšana, bet arī stāsts par to, kā mēs dzīvojam. Ikkatrs ar savu rīcību var ietekmēt savas un citu valstu attīstību. 

Konkurss tiek organizēts Eiropas gada attīstībai ietvaros. Šī tematiskā gada mērķis ir aicināt Eiropas iedzīvotājus domāt un iesaistīties konkrēta jautājuma risināšanā.

Visradošākos un interesantākos darbus noteica īpaši šim konkursam izveidota žūrija, kurā piedalījās Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītāja Ivita Burmistre, biedrības „Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” direktore, EYD2015 Eiropas pilsoniskās alianses līdzvadītāja Inese Vaivare un „P.R.A.E. Sabiedrisko attiecību” direktore Evija Ercmane. Konkursa rezultāti ir publicēti Eiropas gada attīstībai mājaslapā https://europa.eu/eyd2015/lv/tell-me-your-world-story  un Eiropas gada attīstībai Twitter kontā @Attist_sadarb. Ar konkursa uzvarētāju un veicināšanas balvu ieguvējiem organizatoru pārstāvis sazināsies personiski.

Labākā darba autors iegūs konkursa galveno balvu – ceļojumu uz kādu no Latvijas attīstības sadarbības partnervalstīm. Uzvarētājs un veicināšanas balvu ieguvēji tiks apbalvoti Eiropas gada attīstībai noslēguma ceremonijā 4.decembrī.

Konkursu rīko Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un biedrība „Latvijas Platforma attīstības sadarbībai”. 

Izglītība