Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mikroutik akadēmija 2014

Noslēdzies mācību gads skolēniem un beigušās arī fakultatīvās nodarbības datortīklos pēc Mikrotik programmas - Mikrotik akadēmija. Nodarbības notika Smiltenes ģimnāzijas telpās, un uz tām varēja pieteikties 9. – 12. klašu Smiltenes novada skolēni.

 Apmācības kursa realizēšanu atbalstīja uzņēmums „Mikrotik” – pasaulē pazīstams datortīklu maršrutētāju ražotājs, nodrošinot audzēkņus ar maršrutētājiem un Smiltenes novada dome ar finansiālu atbalstu. Liels paldies Smiltenes novada domes izglītības pārvaldes vadītājam Tālim Jaunzemim par atbalstu un doto iespēju organizēt Mikrotik akadēmijas apmācības.

Nodarbībās audzēkņiem bija iespēja apgūt datortīklu pamatus, iepazīties ar tīkla iekārtām, datu pārraides principiem un izprast adresācijas mehānismu. Mācību gada otrajā pusē galvenā uzmanība tika veltīta Mikrotik maršrutētāju konfigurēšanai.  Rezultātā, skolēni apguva vienkārša datortīkla veidošanas prasmes mājas vajadzībām, lietojot gan vadu, gan bezvadu tehnoloģijas. Piedaloties Mikrotik akadēmijas nodarbībās, skolēni iepazinās ar datortīkliem saistītu profesiju darba specifiku. 

Iegūtā pieredze un zināšanas atvieglos audzēkņiem nākamās profesijas izvēli. Tie jaunieši, kuri nākamo profesiju saistīs ar informāciju tehnoloģijām, būs ieguvuši starta zināšanas, kas atvieglos mācības profesionālajās vai augstākajās mācību iestādēs. Uz Mikrotik akadēmijas nodarbībām pieteicās, un kaut vai dažas nodarbības apmeklēja 28 audzēkņi. Pirmajās nodarbībās piedalījās liels skaits jauniešu, pēc tam aktivitāte mazinājās. 

 Daļa skolēnu saprata, ka nodarbībās aplūkotās tēmas viņus neinteresē, pēc tam izvēlējās citas interešu izglītības nodarbības. Tomēr, vismaz puse no skolēniem, kuri pieteicās uz nodarbībām, tika līdz maršrutētāju konfigurēšanai. Aktīvākie nodarbību apmeklētāji bija – Deniss Golubevs (Smiltenes Centra vidusskola), Dāvis Mizis (Palsmanes pamatskola), Lāsma Troiņikova, Matīss Zīvers, Džūlija Jātniece, Elvita Jakimova (Smiltenes Ģimnāzija).  Ar visām Mikrotik akadēmijas tēmām iepazinās arī apmaiņas programmas puisis no Taizemes -  Nattanon Tavonthammarit.

Ar loģiku pārpilnām nodarbībām noorganizējām arī emocionālu atslodzes pēcpusdienu – Ziemassvētku svinēšanu Cērtenes pilskalnā. 

Uz pasākumu ciemos ieradās arī daļa Smiltenes ģimnāzijas absolventu, kuru tagadējās mācības vai darbs saistīts ar IT. Ar datora UPS barotajā eglīšu virtenes gaismā absolventi dalījās pieredzē. Žēl tikai, ka lija lietus un, cepot desiņas, apģērbs bija izlijis līdz ādai …Kopumā izglītības iestāžu audzēkņu interese  ir bijusi liela.

 Arī 2014./2015. mācību gadā tiek plānotas “Mikroutik akadēmijas” nodarbības. Ja audzēkņiem rodas interese par IT tēmu vai  vienkārši  ir vēlēšanās pamēģināt kaut ko jaunu, tad droši varat pieteikties uz Mikroutik akadēmiju 2014./2015. mācību gadā. Smiltenes novada izglītības iestāžu audzēkņiem dalība Mikroutik akadēmijā ir bezmaksas.

Izglītība