Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidroti “ZZ Čempionāta 2014” pirmie finālisti

Trešdien, 30.aprīlī, Madonas pilsētas sporta centrā aizraujošā gaisotnē noslēdzies pirmais “ZZ Čempionāta” pusfināls, kurā tika noskaidrotas pirmās 33 komandas, kas piedalīsies “ZZ Čempionāta 2014” fināla sacensībās. Kopumā par iespēju iekļūt lielajā finālā Madonā sacentās 96 komandas no visas Vidzemes. 


Lielajā finālā 31.maijā no Valmieras startēs veselas 7 komandas, no Madonas – piecas komandas, pa divām komandām no Balviem, Siguldas, Alūksnes un Jaunpiebalgas. Vietu finālā izcīnījušas arī pa klasei no Salacgrīvas, Vidrižiem, Cēsīm, Strautiņiem, Smiltenes, Apes, Viļķenes, Limbažiem, Priekuļiem, Lielvārdes, Ropažiem, Gaujienas un Pļaviņām. 


Pusfinālā skolēni atraktīvās un sportiskās spēlēs sacentās trīs etapos, demonstrējot savu spēju sadarboties komandā un pielietot katra talantus un erudīciju. Sacensību pirmajā etapā skolēniem tika dots erudīcijas uzdevums. Pēc tā sekoja galvenā aktivitāšu daļa, kurā bija gan stafetes, gan acumēra un foto uzdevumi. Sacensības noslēdzās ar “Kurš Kuru” zibensturnīru, kurš skolēniem sniedza īpaši pozitīvas emocijas. Sižetus no pusfināla varēs vērot tvplay.lv sadaļā “ZZ Čempionāts”. 


Labākos rezultātus Vidzemes pusfinālā 4.-5.klašu grupā uzrādīja Salacgrīvas vidusskolas 5.b klase (1.vieta), Vidrižu pamatskolas 5.klase (2.vieta) un Cēsu pilsētas pamatskolas 5.a klase (3.vieta). 


Pirmie trīs labākie 6.-8.klašu grupā Vidzemes pusfinālā: 1. Madonas Valsts ģimnāzijas 8.b klase, 2. Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 8.c klase un 3. Balvu Valsts ģimnāzijas 8.1 klase. 


Pirmo vietu 9.-12.klašu grupā ieguva Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12.a klase, otro vietu izcīnīja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10.c klase un trešo – Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.c/d klase.


“ZZ Čempionāts 2014” ir pašas vērienīgākās skolēnu sporta un prāta spēles tā astoņus gadus ilgajā vēsturē – šogad pieteikušās vairāk nekā 2000 klases, un arī iesniegto mājasdarbu skaits ir pārspējis visus iepriekšējo gadu rekordus. Lai kvalificētos sacensībām, skolēniem kopīgiem spēkiem bija jāizpilda radošais mājasdarbs “Labā misija”, paveicot ko labu savai skolai, pilsētai vai ciematam. 

Mēneša laikā vairāki desmiti tūkstoši skolēnu visā Latvijā paveikuši 1200 labus darbus pirmā posma ietvaros. Skolēni uzlabojuši savas skolas un pilsētas vidi, apmeklējuši patversmes un sociālās aprūpes namus, kā arī sagādājuši patīkamus pārsteigumus apkārtējiem.
“ZZ Čempionāta” ietvaros maijā paredzēti vēl četri pusfināli – Zemgales reģiona skolēni sacentīsies 2.maijā Jelgavā, Latgales reģiona skolēni tiksies 8.maijā Daugavpilī, Rīgas reģiona skolēni – 12.maijā Rīgā, savukārt Kurzemes skolēni par vietām finālā cīnīsies 14.maijā Kuldīgā. 


Skolēni “ZZ Čempionātā” cīnīsies par Latvijas radošākās, vienotākās un sportiskākās klases titulu un vērtīgām balvām. Šogad pirmās vietas ieguvēji katrā klašu grupā saņems īpaši grandiozu balvu – aizraujošu lidojumu ar privāto lidmašīnu uz Berlīni no saldējums “Premia”. Otrās vietas ieguvēji balvās saņems jaunākos Huawei viedtelefonus Ascend G6 LTE visai klasei, savukārt trešo vietu ieguvēji dosies eksursijā uz zinātnisko centru AHHAA Igaunijā. 

20140503-0708-scree-1.jpg


Par “ZZ Čempionāts”

Latvijā vērienīgākās skolēnu sporta un prāta spēles “ZZ Čempionāts” organizē “Tele2” sarunu karte “Zelta Zivtiņa” sadarbībā ar jauniešu organizāciju “Avantis” kopš 2007. gada. Pērn “ZZ Čempionātā” piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – gandrīz 60 000 skolēnu jeb 85% Latvijas skolēnu. Katru gadu pieaugošais dalībnieku skaits apliecina “ZZ Čempionāta” pievienoto vērtību Latvijā un skolēnu interesi un vēlmi nodarboties ar sportiskām un attīstību veicinošām aktivitātēm. Biedrība “Latvijas Pasākumu producentu asociācija” ir atzinusi “ZZ Čempionātu” par labāko bērnu un jauniešu pasākumu Latvijā 2012. gadā.


“ZZ Čempionāts 2014” norisināsies trīs posmos – mājasdarba izpilde, pusfināli un fināls. Sacensības noritēs trīs klašu grupās: 4.-5., 6.-8. un 9.-12. klases. Šogad pirmo reizi dalību aicinātas pieteikt arī 9. un 12.klases. Labākie mājasdarbu veicēji no katra reģiona sacentīsies pusfinālos – 30. aprīlī Madonā, 2. maijā Jelgavā, 8. maijā Daugavpilī, 12. maijā Rīgā un 14. maijā Kuldīgā. Pusfinālos uzvarējušās klases par galvenajām balvām cīnīsies “ZZ Čempionāta” Lielajā finālā 31. maijā Rīgā.


Galvenā balva katrā klašu grupā šogad ir aizraujošs lidojums ar privāto lidmašīnu uz Berlīni, ko nodrošinās saldējums “Premia”. Otrās vietas ieguvēji balvās saņems jaunākos Huawei viedtelefonus Ascend G6 LTE visai klasei, savukārt trešās vietas ieguvēji visās klašu grupās dosies eksursijā uz zinātnisko centru AHHAA Igaunijā.Šī gada “ZZ Čempionāta” ģenerālsponsors ir pasaulē vadošais informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmums “Huawei Technologies Investment Co., Ltd”. “ZZ Čempionāts 2014” atbalsta “Tele2”, saldējums “Premia”, “Herkuless”, “Mangaļi”, “Ergo“, “McĀbols”, “Antalis”, "Sīrups", “Diena”, “Pieci.lv”, “LNT”, “TV6”, “Pilsētas līnijas”, ”JCDecaux”, “Pilseta24.lv”, “inbox.lv”, kā arī Daugavpils dome, Jelgavas dome, Kuldīgas dome un Madonas dome. 

Izglītība