Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Robeža kā iespēja Latvijas- Igaunijas projektā „Jaunieši sadarbojas” arī Smiltenes ģimnāzija

No 2014.gada 22.aprīļa līdz 2015.gada 21.jūnijam Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds sadarbībā ar diviem Latvijas partneriem - Naukšēnu pašvaldību un Smiltenes Ģimnāziju- un diviem Igaunijas partneriem - Varstu vidusskolu un Parksepa vidusskolu- īsteno projektu “Jaunieši sadarbojas”. 


Projekta mērķis ir Latvijas un Igaunijas pierobežas jauniešu sadarbības veidošana un veicināšana, izglītojot viņus par kaimiņvalsts kultūru, kā arī par izglītības un darba iespējām. Un, izmantojot pierobežas skolu sadarbību abās valstīs, veicināt dialogu un kopienu sadarbību ilgtermiņa attīstībai. To plānots sasniegt vidusskolēnu izglītojošu sadarbības aktivitāšu veidā divās Igaunijas un divās Latvijas kopienās. 

Projektā plānotas gan izglītojošas un radošas nometnes, gan kultūras iepazīšana, dalībniekiem viesojoties kaimiņvalstu skolās, uzņēmumos un apskates vietās. Jaunieši piedalīties interaktīvās nometnēs, kuru laikā dalībniekiem būs iespēja attīstīt sadarbības prasmes, veidot starpkultūru dialogu un radoši darboties kopā ar pārrobežas vienaudžiem. Projektā plānoti arī audiovizuālās apmācības kursi, kur jaunieši apgūs filmu veidošanas iemaņas ar mērķi veidot 4 dažādas filmas par sev aktuālu tēmu. Šīs filmas, kopā darbojoties, veidos paši projekta dalībnieki un tās parādīs jauniešu skatījumu uz dzīvi laukos, iespējām, izaicinājumiem un motivāciju sadarbībai ar jauniešiem pārrobežā. 

Projekta laikā jauniešiem būs iespēja apgūt igauņu un latviešu valoda, kas sekmēs turpmāko sadarbību jauniešu vidū arī pēc projekta beigām. Ilgtermiņā skolēni apgūs pierobežas kopienu dzīves ekonomiskās, sociālās un kultūras priekšrocības, kas sekmēs viņu turpmāko ieguldījumu dzimto kopienu attīstībā un atturēs no migrācijas.„Pierobežas reģioni varēs attīstīties tikai tad, ja tajos dzīvojošie jaunieši vēlēsies turpināt dzīvot un strādāt savā dzimtajā novadā.

 Jauniem cilvēkiem ir jārada interese un jāsniedz informācija par iespējām iegūt izglītību un strādāt, veicinot vēlmi palikt un iesaistīties reģionu sociālajos un ekonomiskajos procesos. Šāds projekts jauniešiem dod iespēju ne tikai iepazīt pārrobežā sniegtās iespējas darbam un izglītībai, ber arī vienaudžiem rada iespēju labi pavadīt laiku un iegūt jaunus draugus, nodibinot ilgtermiņa kontaktus„ atdzīst Elita Uzulēna projekta „Jaunieši sadarbojas” vadītāja. Projekts "Jaunieši sadarbojas" tiek īstenots Igaunijas - Latvijas pārrobežu programmas ietvaros, to finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. 

Izglītība