Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saņem karogu glabāšanā

Alūksnē notika ikgadējā Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga maiņas ceremonija. Tā notika pie pieminekļa “Par Latviju kritušiem 7. Siguldas pulka karavīriem. 1919-1920”, kur Alūksnes Valsts ģimnāzija karogu pasniedza Valkas ģimnāzijai.


Uz pasākumu Alūksnē devās Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga, vēstures skolotāja Vineta Skutāne un jaunsardzes instruktors Ritvars Leitens ar savu 10 jaunsargu komandu, kas vistiešākajā veidā saistīta ar karogu. Vienlaikus  ar karoga maiņu tika svinēta arī 95. gadadiena kopš pilsētas atbrīvošanas no svešām varām Brīvības cīņu laikā. “Nākamajā mācību gadā karoga glabātāja ir Valkas ģimnāzija. Karoga nodošanas procesu vēroja arī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete. Katru gadu rādām un atskaitāmies par patriotisko audzināšanu.

 Šis un vietējās vēstures apzināšana ir nozīmīgi aspekti karoga piešķiršanai. Aizvadītajā mācību gadā daudz strādājām ar ģenerāļa Radziņa piemiņas vietas sakārtošanu. Patiesībā mums bijis daudz pasākumu saistībā ar patriotisko audzināšanu, kas summējas, tāpēc redzams, ka padarīts daudz,” stāsta skolotāja V. Skutāne.

Izglītība