Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skatuves runas konkurss Smiltenes Centra vidusskolā 3

Sestdien, 22. novembrī Smiltenes Centra vidusskolas sākumskolas skolēni (no 1. līdz 4. klasei) piedalījās ikgadējā skatuves runas konkursā.

 Bērni varēja izpausties un parādīt savu talantu, izteiksmīgi norunājot nelielu prozas fragmentu pēc brīvas izvēles. Visus dalībniekus vērtēja žūrija 10 punktu sistēmā, ņemot vērā dažādus kritērijus, tajā skaitā arī tēmas atbilstību vecumam, runas skaļumu un skaidrību, paša runātāja attieksmi pret uzdevumu, priekšnesuma izpildījuma māksliniecisko meistarību, valodas kultūru utt. 


Katru klasi pārstāvēja labākie daiļrunātāji, kuri bija uzvarējuši jau iepriekš rīkotajos runas konkursos pa klasēm.Skolēni patiesi iejutās literāro varoņu tēlos, papildinot stāstījumu ar aizrautīgiem žestiem un mīmiku, nereti sasmīdinot klausītājus vai liekot aizdomāties.Šāda konkursa mērķis ir attīstīt un pilnveidot bērnu skatuves runas kultūru, izkopt latviešu valodas izjūtu, kā arī sekmēt skolēnu interesi par latviešu un pasaules literatūras mantojumu.

Pēc žūrijas apspriedes, tika paziņoti konkursa uzvarētāji (pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji), kuri saņēma diplomus un grāmatu dāvinājumus, bet pārējiem dalībniekiem tika pasniegti atzinības raksti un pateicības. Paldies visiem konkursa dalībniekiem par izteiksmīgajiem un pārliecinošiem priekšnesumiem.

 Paldies latviešu valodas skolotājām, klašu audzinātājiem, vecākiem par atbalstu bērniem prozas teksta izvēlē un apguvē.

Komentāri 3

Omīte

Paldies skolotājiem un veākiem par viņu ieguldīto darbu sagatavojot bērnus konkursam. Malači! Paldies pašiem bērniem par izturību un gribasspēku

pirms 4 gadiem, 2014.11.24 12:38

Izglītība