Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēniem rīko sacensības pirmās palīdzības sniegšanā

Tuvojas vasara, kad aizvien vairāk cilvēku uzturēsies un atpūtīsies dabā. Līdz ar silto laiku un skolēnu vasaras brīvlaiku, kas pienāks nemanot, lielākas rūpes ir mediķiem. Viņi zina, kā palīdzēt cietušajiem, bet vai to prot pati jaunatne? Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova aicina Smiltenes un Valkas novadu izglītības iestāžu skolēnus piedalīties sacensībās pirmās palīdzības sniegšanā.

“Teorētisko zināšanu apguve ir laba lieta, taču vienīgi piedaloties praktiskās darbībās var gūt pilnīgu izpratni par to, kā pareizi sniegt pirmo palīdzību nelaimē nokļuvušam cilvēkam. Tuvojas vasara, kad daudzi būs sastopami, atpūšoties pie ūdeņiem, kur diemžēl ik gadu notiek nelaimes gadījumi. Svarīgi, lai, ieraugot cietušo, mēs zinātu, kā pareizi rīkoties, spētu palīdzēt, ātri reaģējot. 

Šajā ziņā bērni visbiežāk ir drošāki par pieaugušajiem un neapjūk,” stāsta Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Valkas komitejas izpilddirektore.Skolēnu sacensības pirmās palīdzības sniegšanā šogad notiks 9. maijā Smiltenē, Centra vidusskolas sākumskolas apkārtnē. Komandām sešu cilvēku sastāvā savu dalību sacensībās jāpiesaka pie LSK pirmās palīdzības pasniedzējas Gintas Rudzītes līdz 3. maijam zvanot uz 26749431 vai sūtot e-pastu [email protected].

 Vēl ir laiks gan sagatavoties, gan izveidot komandu. Sacensībās gaidīs ikvienu pamatskolas un vidusskolas, ģimnāzijas skolēnu. “Katru gadu komandu sagatavotības līmenis ir atšķirīgs. Protams, tie, kuri piedalās vairākus gadus pēc kārtas, iemaņas uzlabo un uzrāda labākus rezultātus. Bet ir liels prieks, ka klāt nāk jauni dalībnieki. Ceru, ka tā būs arī šā gada pasākumā,” teic G. Sokolova.

Sacensībās gadu no gada tiek imitēti dažādi nelaimes gadījumi, situācijas atšķiras, taču ietvertie temati paliek nemainīgi – cilvēka atdzīvināšanas pasākumi, pirmās palīdzības sniegšana pie dažādiem simulētiem ievainojumiem sadzīvei pietuvinātās situācijās. Skolotāji, kuri gatavo komandas un vēlas uzzināt papildu informāciju, ir aicināti sazināties ar G. Rudzīti.

Izglītība