Skolēnu konkursa “Darini kalendāru 2015” uzvarētāju vidū arī trikātiete

Noskaidroti 13 skolēni, kuru darbu fragmenti tiks iekļauti konkursa “Darini kalendāru 2015” izdevumā. 2015. gada kalendārs būs jau trešais “Darini kalendāru” sērijā, un šoreiz tas veltīts Latvijas dzejas dižgaru Raiņa un Aspazijas 150. gadadienām, kas iekļautas arī UNESCO svinamo dienu kalendārā. 


Konkursa dalībnieku uzdevums bija izpētīt abu literātu daiļradi un apkopoto informāciju attēlot ar mūsdienīgu izglītības tehnoloģiju palīdzību – veidojot tematiskas infografikas.


Konkursu rīkoja izglītības uzņēmums LIELVĀRDS un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, šogad – sadarbībā ar datu vizualizācijas uzņēmumu Infogr.am un Latvijas Nacionālo bibliotēku. 


2015. gada kalendārā ir iekļauti 12 darbi: 

janvārī – Diānas Trunovas (15 gadi, Trikātas pamatskola) infografiku ar Raiņa bibliogrāfiju;

februārī – Veltas Liepas (14 gadi, Suntažu vidusskola) infografiku par Raiņa jaunības gadiem;

martā – Līgas Siljānes (17 gadi, Zemgales vidusskola) infografiku ar Raiņa bērnības atspoguļojumu, izmantojot S.Viesītes grāmatu “Pasaules Dziesma”; 

aprīlī – Lauras Bukēvičas (13 gadi, Rīgas 25.vidusskola) infografiku ar abu dzejnieku atziņām;

maijā – Stellas Stīpiņas (12 gadi, Ogres ģimnāzija) infografiku par Aspazijas dzejoļu krājumu “Zilā puķe”;

jūnijā – Samantas Briedes (13 gadi, Zvejniekciema vidusskola) infografiku par abu dzejnieku daiļradi;

jūlijā – Sindijas Stankes (16 gadi, Valdemārpils vidusskola) infografiku par Raiņa un Aspazijas kopdzīvi, dzejas un literārām tēmām;

augustā – Ksenijas Lučko un Artūra Jurāna (17 gadi, Rīgas Klasiskā ģimnāzija) infografiku par Raiņa un Aspazijas dzīvesgaitu un daiļradi.

septembrī – Emīlijas Agates Palinas (11 gadi, Mārupes pamatskola) infografiku “Vai Tu jau esi izlasījis?”;

oktobrī – Ivana Kalēja (16 gadi, Iecavas internātpamatskola) infografiku par Raiņa dzīves un darba vietām Latvijā un pasaulē;

novembrī – Roberta Jankovska un Nikitas Ribakova (15 un 14 gadi, Rīgas Ostvalda vidusskola) infografiku “Pastāvēs, kas pārvērtīsies”;

decembrī – Karīnas Beinarovičas (17 gadi, Zemgales vidusskola) infografiku par latviešu literatūras zvaigžņu radītājiem.


Kalendāra vāku rotās www.darini.lv interneta balsojuma uzvarētājas Iecavas internātpamatskolas skolnieces Dārtas Ušackas (12 gadi) infografika “Raiņa un Aspazijas Literāro darbu sarakstīšanas intensitāte”. 


“Pielietot jaunākās tehnoloģijas izglītībā nozīmē ne tikai attīstīt prasmes darboties ar mūsdienīgiem informācijas apstrādes rīkiem, bet arī prast šīs tehnoloģijas jēgpilni izmantot. Konkursa dalībnieki ir pierādījuši, ka viņiem Raiņa un Aspazijas darbi un domas ir aktuāli un ka katram ir bijušas interesantas idejas, kā šos stāstus padarīt aizraujošus un citiem saprotamus mūsdienīgā veidā,” saka UNESCO LNK ģenerālsekretāres p.i. Baiba Moļņika.


“Esam gandarīti, ka skolēni šī gada kalendāra tēmu izzinājuši tiešām daudzpusīgi un zināšanas attēlojuši krāsainās datu vizualizācijās. Mācītiies ir iespējams tikai darot, turklāt – darot aizraujoši un ar prieku. Pateicoties konkursa dalībnieku degsmei un darināt-priekam kopā esam radījuši košu pavadoni nākamajam gadam,” atzīmē izglītības uzņēmuma LIELVĀRDS valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts.


Interaktīvo zīmējumu konkursā savus darbus pieteica skolēni vecumā no 7 līdz 17 gadiem, pārstāvot 16 izglītības iestādes no visas Latvijas. Konkursa žūrija – UNESCO LNK ģenerālsekretāres p.i. Baiba Moļņika, izglītības uzņēmuma LIELVĀRDS valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts, literatūrzinātniece Gundega Grīnuma, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās bibliotēkas vadītājs Artūrs Žogla, Infogr.am lietotāju komūnas vadītāja Nika Aleksejeva un grafikas dizainers Edgars Zvirgzdiņš, ir aicināti no visiem iesniegtajiem darbiem izvēlēties un apbalvošanas pasākumā sveikt sev simpātiskāko darbu.


Visi konkursa “Darini kalendāru 2015” dalībnieki janvāra sākumā būs aicināti uz apbalvošanas pasākumu un saņems ne tikai kalendārus, bet arī konkursa rīkotāju sarūpētās balvas. 


Izglītība