Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē apgūst ģitārspēli 5

Jau vairākus gadus Smiltenes Centra vidusskolas telpās tiek organizētas ģitārspēles nodarbības, kuras vada Jānis Krūmiņš (kuru daudzi pazīst, kā grupas „Apvedceļš” solistu). Nodarbību galvenais mērķis ir apgūt ģitārspēli pragmātiskā – sadzīviskā līmenī ar visām tās izaugsmes iespējām. 

Piedalīties var ikviens jaunietis, kurš vēlas izkopt savu muzikālo gaumi, pilnveidot zināšanas ģitārspēlē un apgūt muzikālos pamatus. Ģitārspēles nodarbības notiek katru nedēļu pirmdienās. 


Arī  Smiltenes Centra vidusskolas astotās klases skolniece Džastīna Karmena Marcinkēviča pagājušajā mācību gadā nolēma padziļināt savas ģitārspēles prasmes un uzsāka apmeklēt nodarbības.Meitene stāsta: „Spēlēt ģitāru  mani pamudināja mans brālēns, kurš ļoti labi spēlē un ir man kā paraugs. Vecāki man uzdāvināja ģitāru, par ko esmu viņiem ļoti pateicīga. Tā pamazām sāku apgūt galvenos akordus pašmācības ceļā.Esmu ļoti apmierināta ar to, kā J. Krūmiņš mūs apmāca, viņš darbam pieiet nopietni un ar atbildību, ar katru strādā individuāli. Gribētu, lai šīs nodarbības apmeklētu vēl vairāk jauniešu. 

Pie mums mācīties nāk arī jaunieši no Smiltenes ģimnāzijas.”Džastīna atklāj, ka „ar laiku gribētu iestāties Smiltenes Mūzikas skolā, jo vēlas apgūt ģitārspēli nopietnākā līmenī”. Meitene ir jau apguvusi un prot nospēlēt atsevišķas kompozīcijas. Ģitāru viņa parasti uzspēlē draugu lokā, bet pieļauj, ka labprāt ņemtu dalību arī kādā muzikālā apvienībā, ja tiktu aicināta.Vēl enerģiskās 14 gadu vecās jaunietes aizraušanās ir māksla, viņa apmeklē arī Smiltenes Mākslas skolu.

 Vislabāk viņai patīk tekstilmākslas un keramikas nodarbības. Džastīna daudzus savus darbiņus labprāt dāvina citiem, tie ir aizceļojuši pat uz citām pasaules valstīm.Džastīna dalās pārdomās par mūsdienu jaunatni: „Jauniešiem vajadzētu būt draudzīgākiem un iecietīgākiem vienam pret otru, jo mēs visi nekad nebūsim vienādi un ir jāpieņem šīs atšķirības. 

Diemžēl lielākais vairums jauniešu pašlaik ir diezgan slinki, galvenās intereses ir tikai dators un izklaides ar alkoholu, neko saistošāku nevēloties darīt. Nepieciešams vairāk interesēties par garīgām lietām, tad paši kļūsim atvērtāki savās sirdīs. Pati ikdienā cenšos būt draudzīga un saprotoša, neņemu galvā to, ko saka apkārtējie.”

Komentāri 5

Ilze

Nepieciešams vairāk interesēties par garīgām lietām, tad paši kļūsim atvērtāki savās sirdīs. Pati ikdienā cenšos būt draudzīga un saprotoša, neņemu galvā to, ko saka apkārtējie.”
SUPER-visiem tadu domāšanu,lai veicas Džastīnai.

pirms 4 gadiem, 2014.03.24 14:14

gitara

interesē cikos notiek un kur var pieteikties nodarbībām?

pirms 4 gadiem, 2014.03.25 17:59

becina

Pati tu esi divaina!

pirms 4 gadiem, 2014.08.27 19:00

Izglītība