Smiltenes novada skolēni būvē robotus un raķetes 3

 Kā tas ir, - pašam uzbūvēt robotu no Lego konstruktora vai pagatavot raķeti, kas ar gaisa vai ūdens spiediena palīdzību uzlido gandrīz sešstāvu mājas augstumā?To un vēl citus aizraujošus procesus aizvadītajā ceturtdienā  izmēģināja 87 skolēni no Smiltenes novada visu skolu 5. - 9. klasēm.

Smiltenes ģimnāzijā uz dažām stundām tika atvērtas dabaszinību četras radošās darbnīcas. Tajās skolēnus iesaistīja bērnu un jaunatnes zinātnes centrs “Z(in)oo”no Cēsīm, mudinot izmēģināt dažādas tehnoloģijas fizikā, ķīmijā un bioloģijā (nedaudz arī ģeogrāfijā) un pārbaudīt dabas likumus. 

Skolēnu grupas, savstarpēji mainoties, būvēja robotus, konstruēja gaisa un ūdens raķetes, un attīrīja ūdeni no dubļiem, etiķa un citiem piejaukumiem.Bieži tiek uzsvērts, ka eksaktie priekšmeti ir sarežģīti un grūti apgūstami, taču “Z(in)oo” projektu vadītājs Emīls Lukjanskis ir novērojis pretējo. “Z(in)oo” rīkotajos pasākumos skolēni uzrādot labas zināšanas.

 “Dažās lietās skolēni ir gudrāki par mani. Tas ir pat apbrīnojami!” sajūsminās jaunietis. Piemēram, vienā no “Z(in)oo” vasaras  nometnēm Emīls nolēmis arī pats pamēģināt uzbūvēt robotu, redzot, kā to dara skolēni. “Nekas man nesanāca. Tad atnāca otrklasnieki un paskaidroja - “ai nē, šitas jāsprauž tajā, un tas - tajā.

 Uztaisīja robotu manā vietā,” smaida E. Lukjanskis un piebilst, ka viņš gan studē pavisam citā jomā, proti, žurnālistiku.Uzrunāto skolēnu viedokļi, piemēram, par robotu būvi atšķiras. Vieni saka - sarežģīti, citi - diezgan viegli. Šis process balstās uz intuitīvo inženieriju, skaidro “Z (in)oo” pasniedzējs Ansis Rezgalis.Vairāk lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” otrdien, 28. oktobrī.

Komentāri 3

mamma

Ideja ļoto laba. Tikai nākamreiz ļaujiet piedalīties visiem skolēniem, kuri to vēlas! Mans gribēja, bet netika, jo klase izvirzīja 2 citus.

pirms 6 gadiem, 2014.10.28 14:00

zinu

Novada izglītības pārvalde

pirms 6 gadiem, 2014.11.03 11:48

Izglītība