Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada skolēnus apmāca izmantot datortīklus 4

Arī šajā mācību gadā Smiltenes novada izglītības iestāžu 9. - 12. klases audzēkņiem ir iespēja bez maksas mācīties fakultatīvajās nodarbībās - “MikroTik” akadēmijā, apgūstot datortīklu pamatus.

Nodarbības jau apmeklē  Lāsma Troiņikova, Elvita Jakimova, Kaspars Prauliņš un Sandro Šics no Smiltenes ģimnāzijas 11.b klases, Matīss Zīvers no ģimnāzijas 12.c klases, Deniss Golubevs (12. klase) un Dāvids Markovs (11. klase) no Smiltenes Centra vidusskolas. Joprojām  iespēja ir pieteikties arī citiem novada skolēniem, zvanot pasniedzējam Arnim Platpīram (tālrunis 26465191).

MikroTik akadēmiju skolēniem rīko Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centrs ar novada domes finansiālu atbalstu. Nodarbībās tiek izmantota “MikroTik” aparatūra. Šis Latvijas uzņēmums ražo datortīklu aprīkojumu, pamatā bezvadu iekārtas un maršrutētājus jeb rūterus un šoruden uzdāvinājis visām Smiltenes novada izglītības iestādēm savas bezvadu iekārtas pavisam 5700 eiro apmērā.

“Ja skolēni plāno nākotnē saistīt savas studijas ar IT, tad viņiem būtu lietderīgi apmeklēt šādus kursus. Tajos tiek iedotas priekšzināšanas, un attiecīgi būs vieglāk vēlāk šo tēmu apgūt augstskolā,”  uzsver viens no “MikroTik” akadēmijas pasniedzējiem Arnis Platpīrs, Smiltenes novada domes Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs. Viņš vada nodarbības kopā ar Andreju Miķi, šās pašas IT nodaļas vecāko datortīkla administratoru.

Datortīklu kursi notiks visu šo mācību gadu, katru otrdienu no pulksten 16 Smiltenes ģimnāzijas telpās. Vienas nodarbības ilgums ir aptuveni viena stunda.Vairāk lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” ceturtdien, 27. novembrī.  

Komentāri 4

Ilga

Man ir prieks par Matīsu, tiešām foršs, jauks jaunietis. Vienmēr ir izpalīdzīgs. Dzīvē tālu tiks.

pirms 4 gadiem, 2014.11.26 15:30

Ilga

Man ir prieks par Matīsu, tiešām foršs, jauks jaunietis. Vienmēr ir izpalīdzīgs. Dzīvē tālu tiks.

pirms 4 gadiem, 2014.11.26 15:30

Kašmirovskis

IT zinātnes mūsdienās ir laba lieta, tikai problēma tā, ka Smiltenē šī joma abosolūti nav un nebūs pieprasīta.
Lai par piemēru pamēģina kandidēt uz kādu amatu iekš domes, mēs jau tur visi savējie ;) ....

pirms 4 gadiem, 2014.11.26 18:56

...

Izklausās interesanti, noteikti būs jāapmeklē! :)

pirms 3 gadiem, 2015.01.22 19:52

Izglītība