Smiltenieši konkursa “Jaunais automehāniķis – 2018” pusfinālā

23.februārī Smiltenes tehnikuma jaunieši Sendijs Purbērziņš, Artūrs Ivanovs, Artis Vasilis un Miks Kristofers Zukurs pārstāvēja skolu profesionālās meistarības konkursa “Jaunais automehāniķis 2018” pusfinālā Rīgā.

Jauniešiem vajadzēja atbildēt uz testa jautājumiem, kas pārbaudīja vispārējo erudīciju, zināšanas savā izvēlētajā specialitātē un jaunākajās tehnoloģijās. Pusfināla uzvarētāji turpinās sacensties konkursa finālā. “Visi puiši ļoti cītīgi gatavojās, bet jautājumi bija patiešām grūti. Īpaši pirmā un otrā kursa audzēkņiem,” atzīst skolotājs Augusts Būce, kurš jauniešiem palīdzēja sagatavoties konkursam. “Taču prieks par visiem, kas uzdrīkstējās un piedalījās! Tagad puiši zina, kurās jomās zināšanas jāpapildina, lai nākamgad varētu startēt ar labākiem panākumiem.” 

Konkursu organizēja SIA “Inter Cars Latvija” sadarbībā ar Startautisko izstāžu rīkotājsabiedrību SIA “BT1”, PIKC “Rīgas Tehniskā koledža”, “Scania Baltijas mācību centrs”, SIA “Volvo Truck Latvia”. Mērķis – popularizēt automehāniķa profesiju un dot iespēju konkursa dalībniekiem parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas viņu izvēlētajā profesijā. Konkursā tika pārstāvētas visas Latvijas profesionālās izglītības iestādes, kurās var apgūt automehāniķa profesiju. Šādas tikšanās jauniešiem paver iespēju savstarpēji iepazīties, kā arī - rosina sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.


Izglītība