Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenieši muzicē pasaules konkursā 4

Smiltenes mūzikas skolas absolventi Toms Zariņš un Uģis Upenieks arī šogad pārstāvējuši savu valsti Latvijas Jauniešu pūtēju orķestra sastāvā, muzicējot XVII Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā.


Konkurss notika Austrijas pilsētā Šladmingā. Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris (diriģents Jānis Puriņš) savā grupā ieguva pirmo vietu un Zelta balvu.T. Zariņš spēlē trompeti, viņa skolotājs ir Jānis Vilks. Savukārt U. Upenieks sitamo instrumentu spēli Smiltenē apguva pie skolotāja Daniela Grozas.

 No 1. septembra Uģis mācās Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā.Arī šogad, lai iekļūtu Latvijas Jauniešu pūtēju orķestra (LJPO) izlasē, abi jaunie mūziķi izturēja konkursu. “Ik gadu tiek atlasīti labākie. Pēc tam notiek mēģinājumi, individuālas atspēlēšanas, lai noteiktu, vai esi gatavs konkursa programmai. 

Ja neesi, tevi sūta mājās,” stāsta Toms. Pirms starptautiskā konkursa Latvijā notika vienu nedēļu ilga nometne, kurā nogurdinošos mēģinājumos jaunie mūziķi slīpēja sīkāko niansi, atkārtoja pat desmitiem takšu, lai varētu  pareizi izspēlēt visu skaņdarba daļu. 

Pērn abi smiltenieši kopā ar citiem LJPO mūziķiem muzicēja konkursā Nīderlandē, un arī tur Latvijas jaunie pūtēji savā grupā ieguva zelta medaļu. Šogad Toms ir sajūsmināts par Austrijā četrās dienās gūtajiem iespaidiem: skaistajiem Alpu kalniem, pasakaino viesnīcu, ekskursiju uz Zalcburgu un, protams, pašu konkursu, kurā LJPO tikai par nepilniem trijiem punktiem atpalicis no konkursa absolūtā uzvarētāja Amerikas jauniešu orķestra. 

LJPO arī sniedza koncertus Polijā un Austrijā.Jaunajā mācību gadā Toms mācās Smiltenes Centra vidusskolas 10. klasē un ņem privātstundas trompetes spēlē pie skolotāja J. Vilka. “Ir nepierasti, ka vairs nav mācību mūzikas skolā,” atzīst jaunais mūziķis un apsver iespēju pēc vidējās vispārējās izglītības iegūšanas mūziku mācīties profesionāli.   

Komentāri 4

smaids

... "atkārtoja pat desmitiem takšu". Bet apsveicu ar panākumiem!

pirms 4 gadiem, 2014.09.12 11:32

Prieks :)))

Lai veicas mūsu talantīgajiem skolmeistariem un audzēkņiem!

pirms 4 gadiem, 2014.09.12 11:37

*****

Šajā orķestrī bez šiem diviem dalībniekiem, piedalījās vēl viens Bijušai Smiltenes mūzikas skolas J. Vilka audzēknis , kurš mācās trompetes spēli nākošā līmeņa skolā.

pirms 4 gadiem, 2014.09.12 12:33

km

Malači, visa pamatā 90% darbs un mēģinājumi, pārējais talanta dzirksts!

pirms 4 gadiem, 2014.09.12 14:51

Izglītība