Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā norisināsies Bērnu un jauniešu teātra festivāls “Teātra bumerangs”

Šīs nedēļas nogalē, 28. un 29. aprīlī Valkā norisināsies Valkas novada Bērnu un jauniešu centra “Mice”  un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sadarbībā ar Valkas novada domi un Latvijas Kultūras akadēmiju rīkotais Bērnu un jauniešu teātra festivāls “Teātra bumerangs”.

Festivāla mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus teātra kā mākslas veida izziņas procesā. Teātra festivāla uzdevums ir veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību Latvijas pierobežā.

29. aprīlī tiks piedāvātas izrādes, kas vērstas uz sociālās un kultūras pieredzes ieguvi, apmaiņu, emocionālā intelekta attīstību, vērtību sistēmas veidošanos un tikumu izkopšanu, kā arī kultūrtelpas izpratni. Izrādes iespējams apmeklēt ikvienam interesantam.

Festivālam pieteikušies jauniešu un bērnu kolektīvi no Valmieras, Gulbenes, Krustpils, Matkules, Mālpils, Vangažiem, Jelgavas.

Bērnu un jauniešu teātra festivāla “Teātra bumerangs” tēma ir “Laikmets un vērtības jauniešu acīm”. Par izvēlētā repertuāra autortiesību un autoratlīdzības ievērošanu atbild kolektīva vadītājs.

          28. aprīlī no plkst. 11:00 – 12:00 notiks festivāla dalībnieku ierašanās un reģistrēšanās Valkas pilsētas kultūras namā.

Pulksten 13:00 Valkas kultūras namā notiks Latvijas Kultūras akadēmijas mācībspēku mākslinieku meistarklases, kurās varēs piedalīties atbraukušo kolektīvu dalībnieki, pedagogi, ģimnāzijas skolēni – interesenti.


Meistarklašu vadītāji: 

LKA docente Rita Lūriņa (“Ķermenis kā instruments”);


  prof. Jānis Siliņš (Teātra vēsture);


docente Ramona Galkina (Kustību improvizāciju klase “Saruna bez vārdiem”);


režisors Valdis Lūriņš ( „Aktiermeistarības pamati un treniņi”).

Interesentiem vēl ir iespēja pieteikties mākslinieku meistarklasēm plkst. 15.15, rakstot festivāla organizatorei Andrigai Lozdai uz e-pastu [email protected]. Pieteikšanās līdz 26. aprīlim. 

Plkst. 18:00 Valkas kultūras namā notiks Bērnu un jauniešu teātra festivāla “Teātra bumerangs” svinīgā atklāšana. Vakara izskaņā festivāla dalībniekus priecēs Valkas un novada jauniešu muzikālās apvienības.

Par katru atbraukušo kolektīvu rūpes uzņemsies brīvprātīgie – Valkas jauniešu teātra studijas “Griesti” dalībnieki.

          29. aprīlī no plkst. 10:00 Valkas pilsētas kultūras namā notiks teātru kolektīvu sagatavoto izrāžu skate.

Žūrija - Dace Jurka (VISC), Aivars Ikšelis (Valkas teātra režisors), Andriga Lozda (festivāla organizatore) - vērtēs iestudējumus, tiks noteikti labākie aktieriskie sniegumi.

          Skolas un Valkas novada domes mājas lapās izrāžu programma tiks izziņota līdz 26. aprīlim.

​Pēc izrādēm un žūrijas apspriešanās  festivāla noslēgums, apbalvošana kultūras namā apmēram plkst. 19:00.

Izglītība