Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas ģimnāzijai - 200 eiro balva! 2

Konkursu vidusskolēniem finanšu prasmju apgūšanai “Jaunais finanšu eksperts” Swedbank Privātpersonu finanšu institūts organizē ceturto gadu pēc kārtas kā ārpusstundu nodarbību finanšu izglītības tēmu apgūšanai. Kaut arī konkursa ietvaros skolēni pētīja trīs tēmas, visām tēmām bija vienots izpētes jautājums: cik dzīva Latvijas ģimenēs ir tradīcija veidot uzkrājumus, jau mazotnē bērniem ierādot naudas iekrāšanu paša krājkasītē. Trešo vietu un 200 eiro žūrijas vērtējumā izcīnīja Valkas ģimnāzija.

Stāsta Swedbank Privātpersonu finanšu institūta direktore Adriāna Kauliņa: „Kopā tika aptaujāti vairāk nekā 7000 bērnu un jauniešu, viņu atbildes dod skaidru ziņu: uzkrāšanas tradīcija Latvijas ģimenēs ir dzīva. Šobrīd astoņi no desmit bērniem krāj naudu krājkasītē un tikpat liela daļa jauniešu jeb 80% pēdējā gada laikā arī ir uzkrājuši naudu. Saprotot, ka naudas uzkrāšana, galvenokārt, ir finansiālās drošības un neatkarības priekšnoteikums nevis tikai veids, kā tikt pie kārota pirkuma, sagaidāms, ka, šai paaudzei kļūstot pieaugušiem, krājēju īpatsvars pieaugs līdz 80% līdzšinējo 37% vietā.“
Konkursa finālā otro vietu un 300 eiro naudas balvu apmērā ieguva Valmieras Valsts ģimnāzija, bet trešo vietu un 200 eiro žūrijas vērtējumā izcīnīja Valkas ģimnāzija. Konkursa finālistu vidū bija arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas un Jumpravas vidusskolas skolēni.
Visu trīs godalgoto vietu ieguvēju darbi bija par naudas jaunās vērtības mācīšanu pirmo klašu audzēkņiem. Lai skaidrotu finanšu tēmas maziem bērniem, jaunieši izvēlējās sākumskolas bērniem uztveramus risinājumus - pašsacerētu dziesmu, komiksu, ludziņu, spēles un rotaļas. 
„Jauno finanšu ekspertu” titulus un galveno naudas balvu 500 eiro apmērā Swedbank Privātpersonu finanšu institūta rīkotajā skolēnu finanšu izglītības konkursā “Jaunais finanšu eksperts” šogad izcīnīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēni. Audzēkņi no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas kļuvuši par konkursa uzvarētājiem jau otro gadu pēc kārtas un trešo reizi konkursa vēsturē.
“Konkursā piedalāmies jau ceturto gadu. Ja pirmajā gadā konkursu sameklēju un skolēnus tajā piedalīties aicināju es, tad jau katrā nākamajā gadā skolēni paši gaidīja mirkli, kad konkurss tiks izsludināts, lai varētu tajā pieteikties. “Jaunais finanšu eksperts” ir interesants piedāvāto tēmu un to aktualitātes dēļ, tāpēc šogad startējām jau ar divām komandām. Skolēni labprāt rāda savu darbu ne tikai skolotājiem, bet arī saviem vienaudžiem. Tāpēc šī gada dalībnieki savu finālam sagatavoto radošo darbu – sakomponēto dziesmu „Es ceļoju pa eirozonas zemēm”, Finanšu izglītības nedēļas ietvaros skolā to prezentēja vairākām klasēm,” stāsta Inta Jorniņa, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ekonomikas skolotāja.
Kārlis Gedrovics, mediju aģentūras “Inspired” vadošais partneris un konkursa žūrijas loceklis stāsta: “Šodien finanšu pratības konkursa “Jaunais finanšu eksperts” radošo darbu konferencē noskatoties piecus finālistu darbus, savai ikdienai varu paņemt no skolēniem divas lietas. Pirmā ir vienkāršība. Vienkāršošana jeb spēja pateikt savu domu vienā, divos teikumos ir lielākais izaicinājums arī mūsdienu radošajā industrijā. Sarežģītās finanšu pratības lietas, ietērpjot vienkāršā risinājumā, uzrunā auditoriju. Otrā lieta ir iedvesma – man patīk tas, ko es daru!”

Komentāri 2

Izglītība