Valkas ģimnāzijas skolnieks iepazīst ķīmiķa profesiju

Jau septīto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.-12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS „Grindeks” rīkotajās „Profesiju dienās skolēniem”. Arīdzan 2016. gadā projekta interesentu skaits ir manāmi pārsniedzis tam atvēlētās vietas, tāpēc Valkas ģimnāzijas 11. klases skolnieks Jurģis Mežulis īpaši novērtē, ka ir kļuvis par vienu no 40 projekta dalībniekiem, kurus izvēlējās no 117 skolēnu pieteikumiem no 36 Latvijas pilsētām. 

Jurģis no citiem projekta dalībniekiem atšķiras ar to, ka jaunieša iztēlotajos nākotnes scenārijos nepastāv tikai eksakto priekšmetu studijas – kā viena no iespējām tiek apsvērta arī vēstures studēšana, tomēr ķīmija, viņaprāt, pavērtu plašākas karjeras iespējas. No uzņēmumā „Grindeks” pavadītās dienas jaunietis sagaida priekšstatu par ķīmiķa ikdienas darbu un apstākļiem, kā arī farmaceitiskajiem produktiem. 

17. februārī, uzrunāts AS „Grindeks” Kvalitātes kontroles laboratorijas Hromatogrāfijas grupā, kur Jurģis pavadīja dienu līdzās ķīmijas tehniķei-analītiķei Inesei Romanovičai, viņš stāstīja: „Šodien redzētais attaisno manas iepriekšējās gaidas. Esmu iepazinis šīs laboratorijas galveno uzdevumu – tā ir paraugu analīze. Nešķiet, ka tas ir ļoti sarežģīti, turklāt ikvienam procesam ir izstrādāta instrukcija.” Savukārt dienas beigās Inese Romanoviča Jurģim veltīja ļoti atzinīgus vārdus: „Jurģis visu izdarīja precīzi un patstāvīgi. Dienas otrajā pusē radās sajūta, ka viņš jau labu laiku ir mūsu kolēģis. Ar Jurģi paciemojāmies arī pie kolēģiem citās laboratorijas struktūrās, lai viņš iegūtu pilnīgāku priekšstatu par kvalitātes kontroles nozīmi farmaceitiskās produkcijas ražošanā.”

Ņemot vērā, ka Jurģim līdz vidusskolas absolvēšanai atlicis vairāk nekā gads, „Grindeks” darbinieki, kuri šajā dienā viņu iepazīstināja ar uzņēmumu, vēl jaunietim turpināt izmantot iespējas, kas bagātina redzesloku un atvieglo studiju procesa izvēli. 

 „Profesiju dienas skolēniem” šogad norisinās no 3. februāra līdz 2. martam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt vienpadsmit profesijas, kas pārstāvētas farmācijas uzņēmumā. 

Izglītība