Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas Mākslas skolas audzēknes piedalās Valsts konkursā

31. martā Valmierā, Valmieras Mākslas vidusskolā norisinājās Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkurss.


Valkas Mākslas skolu konkursā pārstāvēja audzēknes Viktorija Daņilova, Alina Ņikandrova, Lilli Maire Adson, Triin Tammes, Veronika Karele, Kristiāna Celma.


Audzēknēm vispirms bija jāiesūta darbs konkursam -grafikas dizaina izstrāde konkrētam produktam. Konkursa darbs jāiesniedz uz planšetes A3 formātā, uz kuras atspoguļots dizaina risinājums. Darba procesu vadīja skolotāji Līva Doršs un  Juris Freimanis, kā arī palīdzēja realizēt audzēkņu kopīgos radošo ideju meklējumus. Audzēknes sev pierādīja, ka izprot grafiskā dizaina pamatus un prot, ievērojot skolotāju metodiskos ieteikumus, tos pielietojot praktiskajā darbībā.


Konkursa žūrijas dalībniece par audzēkņu darbiem: /Ruta Linīte/ Darbi dažādi – kāds drosmīgāks, kāds bailīgāks, vienmēr ar kaut ko ir jāsāk, jāmācās skatīties uz ikdienas lietām ar profesionālu vērtējumu, jāmācās ieraudzīt dizainera darbu, tad katrs šāds uzdevums būs vieglāk izpildāms.


Noslēgusies Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursa pēdējā kārta - fināls.


Visi dalībnieki konkursa uzdevuma ietvaros veidoja grafikas dizainu  izstādes afišai un tai atbilstošam  suvenīram – šokolādei, zīmuļiem, blociņam.


Konkursa dalībnieku darbos žūrija vērtēja  grafiskās kvalitātes un kompozīciju,  burtu lietojumu, audzēkņu izdomu un  tehnisko izpildījumu.


Konkursa žūrija: Ausma Auziņa – Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslu fakultātes lektore, Linda Gobeta - grafikas dizainere,  Ivs Zenne – grafikas dizaineris, Latvijas Mākslas akadēmijas lektors, Maija Rozenfelde –grafikas  dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas lektore, llze Kupča – Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte.

 

Konkursā kopumā piedalījās audzēkņi no simts izglītības iestādēm.

 


Interešu izglītība