Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zinātnes popularizēšana reģionos - Smiltenē 4.novembrī

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju īsteno projektu „Zinātnes popularizēšana reģionos”, kura ietvaros 2014.gada rudenī dodas arī uz Vidzemes skolām. 


Projekta ietvaros jaunie zinātnieki tiekas ar vidusskolniekiem, lai stāstītu par zinātni un zinātniekiem, kā arī mudinātu skolēnus pēc mācībām studēt augstskolās un izvēlēties zinātnieka karjeru.


Apvienības reģionālais partneris ir Vidzemes Augstskola un 4.novembrī tās jaunie zinātnieki, tostarp arī augstskolas rektors, viesosies Smiltenes ģimnāzijā un Alūksnes novada vidusskolā. Tiks runāts par Latvijas zinātnieku veiksmes stāstiem, zināšanu pārnesi uz sabiedrību un tautsaimniecību, tiks doti praktiski padomi, kā kļūt par labu zinātnieku. 


Viens no Latvijas Jauno zinātnieku apvienības mērķiem ir zinātnes  popularizēšana sabiedrībā un dažādu stereotipu un aizspriedumu par zinātniekiem un zinātni laušana. Jaunie zinātnieki stāsta par  veiksmīgiem un interesantiem pētījumiem, kas tiek veikti tepat Latvijā. „Nav noslēpums, ka liela daļa to Latvijas zinātnieku, kas šobrīd  aktīvi darbojas mūsu valstī un aiz tās robežām, nāk no reģioniem.


 Mazpilsētu un lauku skolas ir bijušas pirmā vieta, kur talantīgie jaunieši ir guvuši savas pirmās zināšanas. Mūsu uzdevums ir panākt, lai reģionu jauniešu potenciāls tiek pilnvērtīgi izmantots arī nākotnē un daudzi no viņiem papildina Latvijas zinātnieku rindas”, saka Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Nākošās vizītes skolās paredzētas Rūjienā, Limbažos, Cēsīs. Projekts tiek īstenots ar Ināras un Borisa Teterevu fonda atbalstu.


Alūksnes novada vidusskolā viesošanās notiks 4.novembrī plkst.10.10; Smiltenes ģimnāzijā plkst.15.05. 

Izglītība