Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zinoši savā profesijā

23. februārī Smiltenes tehnikuma 3. a un 3. b transporta kursu jaunieši piedalījās profesionālās meistarības konkursā “Esi zinošs savā profesijā!” Nākamie celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķi sacentās erudīcijā, profesionālajās prasmēs, atjautībā un veiklībā ar Aizkraukles Profesionālās vidusskolas audzēkņiem. Mājās atvests prieks par interesanti kopā pavadītu laiku, jauna pieredze un pirmā vieta.

Pagājušajā pavasarī līdzīgs konkurss notika Smiltenes tehnikumā. “Šogad sacensības bija daudz nopietnākas,” komentē Smiltenes tehnikuma mašīnzinību nodaļas programmu vadītājs Māris Niklass. “Jaunieši sacentās piecās “disciplīnās”, kas pavēra iespēju pārbaudīt viņu zināšanas  mašīnu uzbūvē, remontā, satiksmes noteikumos, elektroiekārtās un braukšanā ar ceļa veltni. Aizkraukles profesionālās vidusskolas audzēkņiem mājas sienas palīdzēja izcīnīt vairāk punktu jautājumos par elektroiekārtām un ceļu būves mašīnu uzbūvi. Pārējās “disciplīnās” vairāk veicās Smiltenes tehnikuma jauniešiem. Šoreiz, atšķirībā no iepriekšējām sacensībām, katram jaunietim vajadzēja piedalīties visās "disciplīnās."

“Interesanti un lietderīgi pavadīta diena. Tās nav tikai manas domas – tāpat braucot mājās domāja arī pārējie skolasbiedri,” atzīst 3. a transporta kursa audzēknis Niklāvs Pētersons. "Visi uzdevumi bija ļoti pārdomāti. Lai iegūtu maksimālo punktu skaitu, ne vienmēr svarīgākās bija zināšanas. Vajadzēja būt arī radošiem un atjautīgiem. Piemēram, viens no uzdevumiem bija atrast dotajam traktoram tehniskas problēmas un tās novērst. Visiem patika stafete, kurā vispirms vajadzēja ar ceļu veltni izbraukt “čūsku”, pēc tam - demonstrēt savas prasmes darbā ar ekskavatoru, tad - izmērīt doto traktoru, no ceļu konusiem uzbūvēt tam “garāžu”un pareizi noparkoties.

Visgrūtākais bija tests par profesionālajiem terminiem. Atzīšos - to gandrīz visi pildījām pēc izslēgšanas metodes. Bija dots termins, piemēram ūdens sūknis, un vajadzēja zināt, kā tas tulkots vācu, lietuviešu vai franču valodā. Minēšanu atviegloja ļoti labi pamanāmās nepareizās atbildes...”

Jauniešiem, protams, prieks par uzvaru, taču lielākais ieguvums viennozīmīgi ir iespēja redzēt, kā mācās audzēkņi ar līdzīgām nākotnes profesijām Aizkraukles profesionālajā vidusskolā. “Jutāmies patiešām ļoti gaidīti – mūs sagaidīja visa skolas vadība,  tikām iepazīstināti ar skolu un materiālo bāzi,” stāsta Niklāvs – Ādams Pētersons. “Uzzinājām daudz jauna un apzinājāmies, kurās jomās vēl jāpiestrādā, lai gūtu labākus rezultātus. Gan mums, gan Aizkraukles profesionālās vidusskolas audzēkņiem tā bija patīkama izraušanās no ikdienas.”

Jauniešus konkursam sagatavoja direktora vietnieks praktiskās apmācības jomā – Pēteris Logins un  mašīnzinību nodaļas programmu vadītājs Māris Niklass.

Smiltenes tehnikumu Aizkrauklē pārstāvēja Kristaps Priževoits, Nauris Vāveris, Raivis Apse, Niklāvs Pētersons, Sandis Botckis, Toms Karpovs, Edgars Kalniņš un Ēriks Solzemnieks. Kopā ar audzēkņiem uz konkursu devās Smiltenes tehnikuma Ceļu būves mašīnu mehāniķu bāzes vadītājs Zigurds Purmalis, mašīnzinību nodaļas programmu vadītājs Māris Niklass un skolotājs Ivars Siliņš.


Izglītība