Ir izveidota pirmā Atstarotāju policijas vienība pasaulē 3

Šonedēļ visā Latvijā sākās Atstarotāju policijas vienības kampaņa par atstarotāju izmantošanu diennakts tumšajā laikā. To ar Valsts policijas atbalstu organizē lielveikalu tīkls "Maxima" un Latvijas TV 3. Akcijas un Atstarotāju policista tēla idejas autore ir SIA "Reklāmas aģentūra Alfa Centrs".

 

Aģentūras sabiedrisko attiecību vadītāja Evita Bille informē, ka šāda policijas vienība ir izveidota pirmo reizi visā pasaulē. Kampaņas galvenais tēls ir Atstarotāju policists, kurš savā vienībā aicinās iestāties skolas vecuma bērnus.

 

 

Tiem, kuri šādu vēlēšanos izrādīs, piešķirs gaismu atstarojošu žetonu, kas apliecinās skolēna piederību jaunajai policijas vienībai. Atstarotāju policijas vienības dalībniekam būs tiesības aizrādīt saviem draugiem un paziņām, ja viņi diennakts tumšajā laikā pie apģērba nebūs piestiprinājuši atstarotājus.

 

 

Pēc aizrādījuma policijas vienības dalībnieki apturētajiem dāvinās atstarotājus. Tos un Atstarotāju policijas vienības dalībnieka apliecības varēs saņemt policistu vizītes laikā skolās un "Maxima" veikalu kasēs.

 

Valkas rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 3. nodaļas priekšnieks Vadims Žīgurs informē, ka kampaņa notiks arī Valkas rajonā. To, vai Valkā pa ielām braukās Atstarotāju policists, nodaļas priekšnieks nevarēja pateikt, bet ceļu policisti gājējiem bez atstarotāja izskaidros tā nozīmi tumsā, sastādīs administratīvo protokolu un pēc tam uzdāvinās atstarotāju.

 

Kampaņas ietvaros paredzēta policijas darbinieku viesošanās skolās pie jaunāko klašu skolēniem. Apmeklējuma laikā viņi bērniem izdalīs atstarotājus un izskaidros, kādēļ tie obligāti jālieto gada tumšākajos mēnešos.

 

Valkas rajona Policijas pārvaldes inspektore Laima Sviķe stāsta, ka galvenie informatīvā darba veicēji būs policisti. "Lūdzam tās rajona skolas, kuras vēlas policistu vizītes pie sevis, laikus pieteikties rajona Policijas pārvaldē.

 

 

Vai apmeklējuma laikā mums būs līdzi arī Atstarotāju policists, to pašlaik grūti pateikt, jo Atstarotāju policista tērps ir tikai viens. Drīz saņemsim sīkāku informāciju par darba organizēšanu kampaņā. Tā ilgs līdz novembra beigām," stāsta L. Sviķe.

 

TV 3 ģenerāldirektore Baiba Zūzena atzinīgi vērtē kampaņas rīkošanu. "Mums ir prieks, ka ar atsaucīgu partneru palīdzību atraktīvā veidā varēsim iemācīt bērniem pašiem vairāk rūpēties par savu drošību uz ielas," saka B. Zūzena.

 

Atstarotāju policists līdz novembra beigām braukās pa Rīgu un Latvijas reģioniem un raudzīsies, vai visiem skolēniem ir atstarotāji. Ja atstarotāju nebūs, viņš tos uzdāvinās.Kampaņas laikā paredzēts izdalīt 150000 atstarotāju.

 

Uz Latvijas ceļiem satiksmes negadījumos bojā gājušo velosipēdistu un gājēju skaits joprojām ir liels. Šāgada deviņos mēnešos bojā gājuši 85 cilvēki. Ceļu policija šajā laikā protokolus par atstarotāju nenēsāšanu sastādījusi 18666 gājējiem un 4171 velosipēdistam.

 

 

Par atstarotāju nenēsāšanu diennakts tumšajā laikā naudas sods ir no pieciem līdz 20 latiem. Ja atstarotāja nav, tad gājējam jābūt rokās iedegtam lukturītim.

Komentāri 3

nespīdu tumsā

Es arī protestēju pret atstarotāju piespiedu nēsāšanu, kura nav definēta un jau izdomāto sodu! Kārtējā dārznieku izdoma un izpildījums.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 10:21

Krievs

atstarotajs bus ka vienmer? milzigi perverss un nevelna neastarojoss?

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 13:47

Izglītība